СвітХристиянські новини

Пастор закрив у Шрі-Ланці церкву після затримання поліцією та погроз з боку буддійських ченців

Пастор зі Шрі-Ланки був змушений закрити свою церкву і припинити служіння після затримання поліцією та погроз з боку буддійських ченців. Християни становлять 8 % населення країни й стикаються з переслідуваннями як з боку буддистів, так і мусульманської меншини. Повідомляє baznica.info.
За словами Фонду Варнава, пастор припинив своє служіння після п’яти років залякування, в результаті чого його відправили до поліцейського відділу, де він зіткнувся з новими погрозами не тільки собі, а й своїм парафіянам.
Заради захисту особистості пастора, в цій новині він буде мати назву «Даніель».
18 жовтня поліція прибула в будинок Даніеля в Бакамуні у Шрі-Ланці. Вони наказали йому негайно з’явитися у відділ поліції. Коли він прибув, поліція відвела його в офіс, заповнений буддійськими ченцями в шафрановому одязі.
Ченці показали Даніелю, що у них є список людей, які відвідували церкву, і зажадали, щоб він припинив своє служіння.
За словами представників Фонду Варнава, загрози для Даніеля не нові. Він отримав багато з них за останні п’ять років, але на цей раз все було інакше. Він відчував, що у нього немає іншого вибору, крім як закрити церкву.
Радикальні буддійські ченці часто очолюють переслідування християн в Шрі-Ланці, сказав міжнародний генеральний директор Barnabas Fund Сторм Хендрік.

«Більшість жителів Шрі-Ланки – буддисти. В останні роки ми спостерігаємо неухильний ріст насильства, організованого буддійськими екстремістами, часто очолюваними буддійськими ченцями проти християнських громад. Ці банди особливо націлені на звернених з буддизму християн», – сказав він.

За даними організації Open Doors, яка контролює християнські переслідування, Шрі-Ланка займає 30-е місце у світі за кількістю переслідувань християн. Християни становлять 8 % населення країни й стикаються з переслідуваннями як з боку буддистів, так і мусульманської меншини. Переслідування атакують їх як насильством, так і соціальним тиском.
За словами Хендріка, хоча переслідування в основному відбуваються з релігійних мотивів, деякі з них засновані на націоналізмі. Багато жителів Шрі-Ланки вважають навернення до християнства зрадою своєї національної спадщини.

«Вони стали християнами. Тепер вони вірні Христу», – сказав він. – Тепер вони відкидають те, чого дотримуються всі інші».

Конституція Шрі-Ланки дає буддизму особливі привілеї.

«Республіка Шрі-Ланка повинна приділяти буддизму першорядну увагу, і, відповідно, держава повинна захищати та розвивати Будда Сасанія», – йдеться в Конституції.

«Багато жителів Заходу можуть бути здивовані, дізнавшись, що буддисти переслідують християн. Але буддисти в інших країнах відрізняються від західних», – сказав Хендрік. – Я думаю, що буддизм, про який ми знаємо на Заході, дуже відрізняється від буддизму Південно-Східної Азії. Більшість буддистів миролюбні. Однак, як я вже згадував, є буддійські екстремісти».
За словами Хендріка, християни Шрі-Ланки практично не можуть допомогти людям, щоб побороти переслідування. Замість цього вони моляться і довіряють Богу. Християни всього світу можуть допомогти Даніелю, молячись і поширюючи новини про його важке положення.
«Мужність наших братів і сестер по вірі може підбадьорити нас і кинути нам виклик. Вони готові зазнати всі ці страждання через свою віри заради Христа», – сказав Хендрік. – Ми повинні молитися за них і досліджувати свої серця. Якщо ми покликані протистояти переслідуванням, ми також повинні твердо триматися своєї віри».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button