Світ

Офіційний ордер на арешт Путіна видав Міжнародний кримінальний суд у Гаазі

Згідно з пресрелізом ISS і 5 каналом, ордер на арешт російського диктатора Володимира Путіна видав Міжнародний кримінальний суд у Гаазі 17 березня. Судді підозрюють Путіна у вчиненні воєнного злочину шляхом примусової депортації дітей та інших людей до Росії.

Джерело: 5 канал

Разом з Путіним було видано ордер на арешт Марії Львової-Бєлової, яка має звання уповноваженого РФ з прав дитини.

У заяві зазначається, що є достатньо доказів того, що Путін несе особисту відповідальність за вищезазначені злочини, або через безпосередню участь, або шляхом інструктування та/або дозволу іншим здійснювати їх. Стверджується, що він не здійснював належного нагляду та контролю за діями своїх цивільних та військових підлеглих, які вчиняли ці правопорушення.

Це означає, що країни, які є членами Міжнародного кримінального суду і схвалили Римський статут, зобов’язані затримати Путіна і Львову-Бєлову, якщо вони в’їдуть на їхні території. Однак можливість судового розгляду є низькою, оскільки суд не може проводити заочне провадження, а Росія навряд чи видасть своїх посадовців.

Генеральний прокурор України Андрій Костін повідомив у Facebook, що Путіну офіційно оголошено підозру у вчиненні міжнародного злочину.

«Це означає, що за межами росії путіна мають заарештувати та передати до суду. А світові лідери тричі думатимуть, перш ніж тиснути йому руку або сідати з ним за стіл переговорів. Світ отримав сигнал, що російський режим є злочинним і його керівництво та поплічники будуть притягнуті до відповідальності», – наголосив він.

Читайте також:

За словами Костіна, цей вирок має велике історичне значення як для України, так і для всієї міжнародно-правової системи.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button