Світ

Новонавернених вигнали з домів у Східній Уганді

Минулого тижня християнка та її діти втекли від насильства свого чоловіка-мусульманина на сході Уганди, а раніше в сусідньому районі селяни знищили посіви новонаверненої родини та вигнали їх із дому.

Джерело: christianheadlines.com

27-річна Айша Намбея та її п’ятеро дітей віком від 9 до 2 років втекли з дому в селі Бусалааму, Буканга в районі Луука 20 грудня, після того, як чоловік знайшов її з Біблією та побив. Намбея сказала, що повірила в Христа кілька днів тому.

«Уві сні опівночі 17 грудня я побачила чоловіка в білому одязі, який представився мені Іссою [Ісусом], — сказала Намбея Morning Star News. − «Він показав мені два шляхи: один веде до хорошого життя, а інший − до руйнування».

За її словами, фігура Христа не дозволяла їй ставити питання.

«Коли я прокинувся, я була дуже налякана і тремтіла, і рано вранці я була така неспокійна, що пішла до сусідки-християнки й поділилася з нею сном, − сказала Намбея. − Вона порадила мені відвідати пастора поблизу району Іганга».

Її чоловік, Язід Магера, був у відрядженні, тому Намбея мала можливість відвідати пастора, ім’я якого не розкривається з міркувань безпеки. Вона розповіла йому та кільком церковним пресвітерам про свій сон, а пастор сказав їй, що це Христос запрошує її до спасіння.

«Я була настільки впевнена, що попросила пастора помолитися за мене», – сказала Намбея, додавши, що потім повірила в Христа.

«Відразу великий тягар зійшов з мого серця, і великий спокій оселився в моєму серці. Тоді пастор продовжив розказувати про нове життя слідування за Ісусом, а потім дав мені Біблію та кілька віршів для читання».

Він порадив їй обережно читати Біблію перед мусульманами, помістити Біблію в таємне місце і запитати свого чоловіка про Христа, щоб оцінити його реакцію.

Коли її чоловік Магера повернувся додому 20 грудня, вона зберігала свою віру в таємниці, але почала читати Біблію після того, як він пішов на роботу. Намбея сказала, що заснула вдень з Біблією поруч.

«Мій чоловік прийшов о 16:00, коли я ще спала, і знайшов мене з Біблією. Він був у люті й хотів знати, хто дав мені Біблію. Я б не розголошував це навіть після того, як він мене побив».

За її словами, Магера вдарив її та бив палицею по спині та голові, залишивши їй набряк біля вуха. Коли він пішов близько 17:00, він сказав їй, що коли він повернеться, вона повинна розповісти йому все, включно з тим, хто дав їй Біблію.

«Коли він пішов, я знала, що у мене будуть серйозні проблеми, тому я вирішила відвести всіх своїх маленьких дітей до церкви. Церква швидко переселила нас в інше місце. Ми залишили все вдома і встигли прийти лише за одягом. Нам потрібні молитви про допомогу від Бога».

Знищена плантація

У районі Палліса, також на сході Уганди, жителі переважно мусульманського села Омесула, парафії Нагуле, район Путіпуті, 12 грудня вторглися на бананову плантацію 40-річного Умара Ополото, дізнавшись про його навернення в християнство.

За його словами, Ополото та його родина повірили в Христа напередодні. Послухавши євангеліста на відкритому заході 10 грудня, Ополото запросив його на вечерю до себе додому 11 грудня, сказав він.

«Мене зворушила проповідь пастора, оскільки він користувався Кораном і Біблією, але деякі з наших шейхів погано говорили про Ісуса як про нижчого пророка, ніж Мухаммед, − сказав Ополото телефоном Morning Star News. − Я хотів дізнатися правду про те, що він проповідував, тому запросив пастора на вечерю до себе. Того самого вечора я та вся моя родина віддали своє життя Христу як Господу і Спасителю».

Мусульман району закликали до молитви в мечеті о 10 ранку 12 грудня, у неділю, дуже незвичайний для цього час, сказав сусід, чиє ім’я не повідомляється з міркувань безпеки.

«Після цього я побачив величезну кількість мусульман, які скандували його ім’я: “Умар, Умар, Умар”, − сказав сусід. − Тоді я подзвонив йому, щоб попередити, щоб врятувати його сім’ю».

За словами сусіда, Ополото встиг втекти, перш ніж розлючені мусульмани увірвалися в його будинок з мачете, палицями та камінням.

«Вони проникли в будинок, але не змогли знайти нікого всередині, − сказав він. − Вони знищили частину майна, а потім почали знищувати його маніоку, бананову плантацію та худобу, вигукуючи ім’я Умара, кажучи, що він зневажав іслам та ісламську спільноту».

Ополото, його дружина та вісім дітей знайшли притулок у невідомому місці.

«Я і моя сім’я віддали своє життя Христу, що коштує більше, ніж втрата нашого майна», – сказав Ополото.

Читайте також:

Напади в районах Луука і Палліса були останнім із багатьох випадків переслідування християн в Уганді, які задокументували Morning Star News.

Конституція Уганди та інші закони забезпечують релігійну свободу, включаючи право пропагувати свою віру та переходити з однієї віри в іншу. Мусульмани становлять не більше 12 відсотків населення Уганди, з високою концентрацією у східних районах країни.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button