Світ

Натовп в Єгипті нападає на будинки християн та підприємства після юридичного визнання церкви

Обурені нещодавно отриманим офіційним юридичним визнанням церкви в Єгипті, мусульмани великими натовпами напали та пошкодили будинки, магазини та транспортні засоби багатьох районних коптських християн, за даними організації з боротьби з переслідуваннями.

Джерело: christianpost.com

Американська група International Christian Concern повідомила цього тижня, що мусульманські натовпи пограбували власність християн навколо церкви Архангела Михаїла.

Мусульманські натовпи 23 червня кидали каміння у вікна будинків і підпалювали будівлі та транспортні засоби попри присутність співробітників служби безпеки, залучених у цьому районі для захисту церкви, повідомляє ICC.

Місцеві християни роками чекали на юридичне затвердження церкви, була побудована ще в 2003 році.

«Протягом усього процесу мусульмани в цьому регіоні відкидали легітимність нової церкви, стверджуючи, що будівництво або реставрація церкви суперечить ісламському закону. Пакт Умара, який, як вважають, був написаний халіфом Умаром I, є одним з ісламських текстів, на який вони посилаються. Текст наказує, що жодні церкви ніколи не повинні бути побудовані або ремонтовані, і що християни повинні задовольнятися лише вже існуючими церквами», – сказав ICC.

Комітет з легалізації неліцензованих церков, сформований у січні 2017 року, до складу якого входять міністри юстиції, у справах парламенту, місцевого розвитку та житлово-комунального господарства, а також представники місцевої влади та християнських громад, легалізував понад 1600 церков у мусульманській країні.

Проте спротив церквам з боку місцевих мусульман залишається.

Згідно з Британською енциклопедією, копти, які становлять близько 10 % населення Єгипту, є нащадками довгої лінії стародавніх єгиптян, які пізніше прийняли християнство на початку першого століття.

За даними організації Open Doors USA, яка займається боротьбою з переслідуваннями, Єгипет входить до 20 найгірших переслідувачів християн у світі.

Інциденти переслідування християн в Єгипті варіюються від переслідувань християнських жінок під час прогулянок на вулиці до християнських громад, яких екстремістські натовпи виганяють з своїх домівок, повідомляє група на своєму вебсайті, додаючи, що до християн зазвичай ставляться як до громадян другого сорту.

Уряд Єгипту позитивно відгукується про єгипетську християнську громаду. Однак, відсутність серйозних правоохоронних органів і небажання місцевої влади захищати християн роблять їх уразливими для всіляких нападів, особливо у Верхньому Єгипті.

«Через диктаторський характер режиму ні лідери церков, ні інші християни не в змозі виступити проти цієї практики».

Церкви та християнські неурядові організації обмежені у можливості будувати нові церкви чи надавати соціальні послуги.

«Труднощі виникають як через державні обмеження, так і через спільну ворожнечу та насильство натовпу».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button