війна

Майже 18 мільйонів українців потребують гуманітарної допомоги

Гуманітарної допомоги потребує понад 40 % населення України. Про це на засіданні Радбезу ООН заявила постійний координатор системи ООН в Україні Деніз Браун.

Джерело: ukrinform

За словами Браун, майже 14 мільйонів українців були змушені покинути свої домівки, у тому числі 6,2 мільйона внутрішньо переміщених осіб і майже 7,7 мільйона біженців. За даними ЮНІСЕФ, з початку війни постраждали близько 5,7 млн дітей шкільного віку, у тому числі 3,6 млн через закриття навчальних закладів.

Координаторка зазначила, що зафіксовано понад 630 нападів на медичні заклади, що позбавляє пацієнтів доступу до ліків і лікування.

Вона також додала, що «ООН і гуманітарна спільнота за погодженням з владою розробили конкретний план на зимові місяці», який передбачає ремонт житлових будинків у прифронтовій зоні та забезпечення людей ковдрами, матрацами, одягом, генераторами для шкіл, опаленням для лікарень.

«Робота триває. Наша мета − зробити так, щоб цивільні особи мали безпечне, гідне та тепле місце для проживання впродовж зимових місяців», – наголосила Браун.

За її словами, структури ООН надали різноманітну допомогу понад 13 мільйонам людей по всій країні.

Читайте також:

Схожі статті

Примусова праця та примусові шлюби значно зросли за останні п’ять років, особливо серед жінок та дітей

Координаторка також зауважила, що за оцінками МОЗ України та ВООЗ близько 10 мільйонів людей потребують психологічної підтримки через поранення, отримані внаслідок російського вторгнення. Йдеться, зокрема, про жінок та дівчат, які постраждали від сексуального насильства, дітей, які щодня чують сирени, родини, які змушені виживати у складних умовах.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button