Новини суспільстваХристиянські новини

Напади на ребцентри, домашній арешт та акція «Шлях Незалежних»

В Україні близько двох років державні структури незаконно протидіють релігійним реабілітаційним центрам. Таким чином силовики «звільнюють реабілітантів із рабства». Такі рейди вже пройшли в Запоріжжі, Дніпрі, Миколаєві, Маріуполі тощо. 17 серпня у Харкові стався черговий напад, після чого заарештованим винесли вирок – домашній арешт. Останній напад силовики здійснили попри масштабну акцію «Шлях Незалежних», який закликав владу звернути увагу на свавілля силових структур.

Джерело: vsirazom.ua

Як все почалося?

Скандали навколо реабілітаційних центрів почалися у липні 2019 року з міст Запоріжжя, Дніпро, Миколаїв та Маріуполь. Людей забирали в поліцейські відділки, бо правоохоронці зафіксували факти утримання людей проти своєї волі та примушування до праці у будівлях центру. Однак реабілітанти не підтвердили, що їх тримали в неволі. Після цього «звільнених з рабства» повернули в реабілітаційний центр.

Напади на ребцентри, домашній арешт та акція «Шлях Незалежних»

У січні 2020 року спецназ штурмував кілька реабілітаційних центрів, зокрема в Маріуполі, в реабцентрі церкви «Нове покоління». Силовики затримали кількох організаторів центру. Людям загрожувало до 12 років позбавлення волі. Протримавши людей кілька місяців на домашньому арешті, суд зняв міру запобіжного заходу.

Згодом, у червні 2021 року СБУ штурмувала реабцентр в Генічеську (Херсонщина).

Напади на ребцентри, домашній арешт та акція «Шлях Незалежних» Напади на ребцентри, домашній арешт та акція «Шлях Незалежних»

Акція «Шлях Незалежних»

Через цю несправедливість та незаконні дії державних структур пастор і капелан з Маріуполя Геннадій Мохненко організовує багатотисячний рух «Шлях Незалежних», який розпочався акцією авто- моторейду, де колишні алко- та наркозалежні проїхали разом містами України, закликаючи владу звернути увагу на свавілля силових структур.

Також реабілітанти під час руху давали надію людям із залежностями на те, що вихід є.

Напади на ребцентри, домашній арешт та акція «Шлях Незалежних»

До того ж організатори акції ставили завдання підтримати ряд законодавчих ініціатив для юридичного захисту соціального служіння християнських конфесій залежним людям.

Учасники акції проїхали близько 3 тис. кілометрів. Акція тривала з 15 липня до 1 серпня.

«Це всього лише попереджувальна акція проти наркодилерів і на захист соціальних, реабілітаційних програм в нашій країні. Не заважайте Церкві робити те, на що у держави немає ані сил, ані можливості, ані здібності», – наголосив пастор багатодітний батько-усиновлювач Геннадій Мохненко.

Напади на ребцентри, домашній арешт та акція «Шлях Незалежних»

Знову напад

Однак на Харківський реабцентр був напад. Керівників трьох реабцентрів взяли під домашній арешт. Під час судового засідання під стінами приміщення зібралися колишні наркозалежні та їх родичі. Мами тримали плакат «Мені спасли дитину», а колишні наркомани – «Помирав, тепер живий!».

Висновок

Як наголосив громадянський та правозахисний рух «Всі разом!», діяльність правоохоронних структур має бути спрямована у тому числі на захист свободи віросповідання і на захист права людей отримувати бажану ними допомогу в процесі звільнення від алко- та наркозалежності.

Нагадаємо, що Маріупольська команда «Шлях Незалежних!» завершила акцію проти наркодилерів і на захист соціальних, реабілітаційних програм та християнських реабцентрів України. До авто- моторейду приєдналися небайдужі громадяни, депутати, поліція тощо. Учасники проїхали по багатьох містах України. Акція проходила з 15 липня до 1 серпня 2021 року.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!