Актуальне

Час – найцінніший ресурс

«Отож, уважайте, щоб поводитись обережно, не як немудрі, але як мудрі, використовуючи час, – дні-бо лукаві!» (Еф.5 : 15)

Можливості будь-якої людини, її потенціал мають лиш одне обмеження. Часто його не цінують й не помічають. Будь-який план, мета та намір вимагають від людини витрат найціннішого ресурсу – часу. В минулому, теперішньому та майбутньому ми обмежені лише часом. Для усіх наших планів та прагнень його, як правило, не вистачає. Навіть найвпливовіша та найбагатша людина не є володарем часу. Саме обмеження в часі сприяє появі вічно живих персонажів в літературі та пошуку «еліксиру молодості» – в медицині. Можливо тому Бог зробив життя людини обмеженим в часі, щоб воно набуло для нас сенсу та цінності?

Безумовно, крім часу, є багато інших обмежень, які подолати буває важче, ніж гіпотетично віддати півжиття. Багато хто не досягають виконання усіх своїх намірів. Однак, насправді, найбільшою перепоною для нас є обмежений час нашого життя. Життя – це більший чи менший відрізок часу, але завжди відрізок. Якщо ми не серйозно будемо відноситись до цієї істини, якщо не зрозуміємо, що втрата часу – це втрата наших стремлінь, то життя буде втраченим для нас, а деколи і для тих, хто нас оточує. Бо вони витратили час свого життя на нас. Як багато людей не досягли своєї мети, забувши, що життя – не є постійним!

Коли ми насправді усвідомлюємо, що коротке життя – це обмеження, яке неможливо подолати, ми починаємо мислити більш мудро і дорожити ним. З часом ми зможемо розумно користуватися часом: за коротший відрізок часу досягати більшого. Та все ж цінність життя залежить від поставлених цілей. Якщо мета – маловартісна, то й наші зусилля будуть відповідно такими ж самими.

Незважаючи на досягнення нашої науки, зокрема медицини, поки що на тривалість нашого життя ми не можемо впливати. Ми можемо покращити своє здоров’я, та життя все одно закінчиться. Можна лише спробувати вкластися у відведений Богом інтервал часу, використовуючи формулу «гірське повітря плюс відсутність зловживань у всьому».

Замінити один ген ДНК іншим – можливо вже сьогодні (напр. модифіковані овочі та фрукти) та змінити склад та структуру ДНК людини, щоб отримати продовження життя – це фантастика завтрашнього дня. Навіть якщо вчені зможуть це зробити (а перед цим необхідно цей склад ще знати), то прийде нове розуміння, що механізми взаємодії генів настільки складні і варіантів їх взаємодії настільки багато, що нове відкриття дасть поштовх до появи нових відкриттів з використанням надпотужних суперкомп’ютерів. Та навіть вони не справлятимуться з підрахунками… І знову будемо чекати нових відкриттів.

Схожі статті

При цьому мислення середньостатистичної людини не зміниться. Як і завжди, одні будуть вірити в Бога, а інші – ні. А розвиток науки вплине лише на тих, чиї очі відкриті, хто в надскладній будові людського організму побачить мудрість та творчість геніального Конструктора і Творця.

Господь дав правила нашого короткого життя. Це Біблія. Часу для їх пізнання та виконання цілком достатньо. Часу для розуміння основ побудови нашого Всесвіту, для взаєморозуміння, для отримання досвіду любові та ненависті, зради та вірності, та усякого іншого досвіду, необхідного для побудови мудрого життя – ми маємо достатньо. Важливо не розмінювати своє життя на пусті речі, але йти до зазначеної мети.

Розуміння сенсу свого життя… Чи не воно є тим самим успіхом, якого усі люди шукають різними способами? А віднайти його просто – звернутись до Бога. Бог дає людині мудрість та радість в щоденному житті: вона не жалкує за пройденими роками, вона радіє сьогоднішньому дню і робить все, що в її силах для поширення добра, а в майбутнє дивиться не зі страхом, а з надією. І це в будь-який час і за будь-якої влади.

Ми не знаємо часу, коли закінчиться наше життя, отже залишати головне на потім – не розумно. З мудрістю використаймо відведені нам цінні роки життя!

Євгеній Хорольський

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button