УкраїнаХристиянські новини

У НБУ пояснили, що зміниться у зв'язку з набранням чинності закону про фінмоніторинг

В Україні з 28 квітня буде заборонено поповнення карт через термінали більш ніж на 5000 гривень без ідентифікації клієнта. Це зумовлено набранням чинності нового закону про фінансовий моніторинг, повідомили на сторінці Нацбанку у facebook.
Це не стосується переказів з картки на картку, оскільки банківська картка є вже ідентифікованим продуктом.
“До кінця року платіжні термінали будуть обладнані спеціальними зчитувачами. Але ці правила не стосуються: оплати комунальних послуг, оплати податків та інших обов’язкових державних платежів, оплати товарів і послуг, поповнення кредитних карт до 30 000 гривень. У цих випадках ідентифікація не потрібна”, – пояснили в Нацбанку України.

Також закон розширює перелік суб’єктів первинного фінансового моніторингу, які проводять ідентифікацію клієнта. Туди включили поштових операторів, ріелторів, юристів, представників грального бізнесу і тих, хто надає податкові консультації.
Крім цього, новий закон дає можливість клієнтам банків ідентифікуватися дистанційно. Тепер для відкриття рахунку в банку не потрібно буде йти у відділення, можна завірити особу за допомогою відеозв’язку або BankID.
Також закон впроваджує ризикоорієнтований підхід у роботі з клієнтами. Тих, у кого ризики більші, наприклад, політиків і олігархів, перевірятимуть більш ретельно.
“Операції звичайних людей – студентів, пенсіонерів, клієнтів у рамках зарплатного проєкту і “білого” бізнесу, який платить податки – перевірятимуть менше”, – додали в НБУ.
Також збільшується максимальний поріг операцій обов’язкового фінмоніторингу. Раніше банки повідомляли в Держфінмоніторинг про всі операції понад 150 000 гривень, а серед підстав було 17 пунктів. Зараз поріг збільшено до 400 000, а список ознак зменшено до чотирьох – готівкові кошти, переказ грошей за кордон, операції політиків, операції клієнтів з держав, які працюють в “антилегалізаційній сфері”.

Джерело:lb.ua

[sc name=”futerblock” ]
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button