війнаУкраїна

У 2022 році економіка України впала на третину – Шмигаль

За оцінкою прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, українська економіка впала на понад 30%. Інфляція дещо перевищує 26%.

Джерело: Укрінформ

В першу чергу, падіння економіки зумовлене війною. Багато великих підприємств, серед яких «Азовсталь», були просто знищені росіянами. Тому і багато товарів в Україні наразі імпортуються з інших країн.

Проте, попри таке падіння, податків у 2022 році було сплачено на 10% більше, ніж 2021 року. Шмигаль пояснює це тим, що люди відчувають відповідальність за свою країну.

За його словами, всі податки йшли на армію. Іншу частину бюджету перекривали фінансовою допомогою держав-партнерів.

З огляду на найгірші сценарії, все ж у 2023 очікується зростання ВВП на 0,3%. Планується, що дефіцит бюджету буде 38 мільярдів доларів.

Наразі уряд з Міжнародним валютним фондом опрацьовує нову програму структурної допомоги на чотири роки, яка передбачає 16-20 мільярдів доларів.

Що ж до відбудови України після війни, Україні потрібно буде близько 750 млрд євро. Шмигаль зазначив, що це мають бути не кошти платників податків у Європі або США, а саме репарації від Росії. Російські активи, які наразі заморожені за кордоном, дорівнюють приблизно 500 млрд доларів. В Україні їх близько 423 мільйони євро. Саме вони повинні бути направлені на відшкодування збитків, вважає Прем’єр.

Зокрема, Шмигаль зауважив, що приватні інвестори вже зацікавлені у програмах відбудови, а Німеччина готується до найбільшого проєкту реконструкції в Європі з часів Другої світової.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Степан Ошурко

Журналіст видання Слово про Слово. Студент Факультету міжнародних відносин НАУ.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button