війна

Молдова: за перші 10 днів війни баптисти прийняли 70 % усіх українських біженців у себе в країні

За перші 10 днів від початку вторгнення Росії в Україну баптистські церкви Молдови прийняли 70 % усіх біженців у своїй країні. Одна з найбідніших країн Європи стала однією з найпривітніших і найщедріших.

Джерело: invictory.org з посиланням на svitogliad.com та baptistnews.com

Генеральний секретар Світового альянсу баптистів Елайджа Браун повідомив, що баптисти були в авангарді реагування на трагедію і приймали людей.

Молдова: за перші 10 днів війни баптисти прийняли 70 % усіх українських біженців у себе в країні
Елайджа Браун виступає на відео BWA з України. Джерело: baptistnews.com

Як повідомила радник ООН з прав людини Беа Ференсі, з самого початку напливу біженців відбулася велика мобілізація суспільства для підтримки. Здебільшого волонтери організували цю підтримку. Молдавани їздили з візками з їжею, одягом, пропонуючи транспорт, житло тощо.

За словами Ференсі, народ Молдови просто сам їде на пункти пропуску та забирає українських біженців. Вони навіть ходять до притулків, аби забрати сім’ї та надати їм прихисток. Також відомо, що нині близько 80 % біженців прийняті молдавськими сім’ями за підтримки уряду.

Радник ООН з прав людини зауважила, що є розуміння та співчуття до українських біженців. Є також великий страх, що це, зрештою, вплине на Молдову.

Молдова: за перші 10 днів війни баптисти прийняли 70 % усіх українських біженців у себе в країні
Беа Ференсі. Джерело: baptistnews.com

Зазначається, що Молдова, чисельність населення якої 2,64 мільйона людей, прийняла щонайменше 421 130 українських біженців. Це найвищий показник на душу населення, ніж у будь-якій іншій країні.

У звіті Світового банку йдеться, що приплив біженців до Молдови був значним, що еквівалентно приблизно 15 % населення Молдови, яке перетинало кордон із початку війни.

Старший науковий співробітник ООН з прав людини у Молдові Олена Куйжуклу зазначила, що близько 90 % біженців становлять жінки та діти, яких вони супроводжують. Тобто це люди, які найбільш вразливі до сексуальної експлуатації та торгівлі людьми. Ромські біженці можуть опинитися під загрозою залишитися позаду, бо вони також вважаються дуже вразливими до расової дискримінації, стигматизації та виключення на основі упередженості.

Це одне з найбільших занепокоєнь, яке мають правозахисники, організації громадянського суспільства та правозахисні механізми ООН, наголосила вона.

До того ж особливий догляд потрібен дітям-біженцям і тим, хто бореться з емоційними складнощами, доповнила Ференсі. За її словами, люди з проблемами психічного здоров’я повинні мати регулярний доступ до психологів та ліків, тому їм знадобиться сімейний лікар.

На цих групах зосередилися баптисти, сказав Браун. Він підкреслив, що у Молдові 9 баптистських об’єднань і всі вони підтримують біженців. У трьох найбільших з об’єднань від початку війни проживало близько 200 людей за ніч. Один із таких центрів розвинув спеціалізоване служіння дітям із фізичними та іншими особливими потребами.

Однак для Союзу баптистів ці служіння не є новими, бо, наприклад, до війни вони підтримували 30 засновників церков у Молдові та 5 місіонерів, які служили за межами країни, наголосив генеральний секретар Світового альянсу баптистів.

Повідомляється, що лідери військ РФ натякнули, що анексія України не є кінцем амбіцій російського Президента Володимира Путіна. Дехто вважає, що наступною метою може стати Молдова.

При цьому Президент України Володимир Зеленський заявив, що вторгнення Росії в Україну – це лише «початок» і що «вони хочуть захопити інші країни».

Молдова: за перші 10 днів війни баптисти прийняли 70 % усіх українських біженців у себе в країні
Джерело: baptistnews.com

Нагадаємо, що 12-річний хлопчик із Великобританії зібрав близько 255 тис. фунтів стерлінгів для допомоги українським біженцям. Детальніше читайте за посиланням.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button