Новини суспільстваХристиянські новини

Міносвіти ліквідувало комісію з основ християнської етики

Цього тижня Міністерство освіти і науки України ліквідувало комісію з основ християнської етики, яка упродовж тривалого часу затверджувала програми та навчально-методичні посібники з основ християнської етики, надаючи їм гриф.
Про це повідомив професор Острозької академії Василь Жуковський:

“Міністерство освіти і науки України днями вчинило своєрідну диверсію проти одвічних духовно-моральних цінностей, на яких будується життя українського народу. Мова йде про ліквідацію комісії з основ християнської етики, яка упродовж тривалого часу затверджувала програми та навчально-методичні посібники з основ християнської етики, надаючи їм гриф.

Розглядаємо це рішення як непорозуміння, недружний акт, своєрідний демонтаж кращих традицій українського народу, неповагу до луховно-моральних цінностей, нерозуміння природи людської особистості, радикальне збіднення навчально виховного процесу, обмеження наданих конституційних прав сповідувати і виражати свої цінності і переконання.

Християни та інші люди доброї волі єднаймося заради захисту своїх цінностей, без яких ми ніщо, і діємо.”

Такі й подібні до цього дії непоодинокі і чітко показують ідеологічну заангажованість чиновників міносвіти, які замість того, щоб дбати про майбутнє нашого народу діють на догоду іноземним фондам та урядам, впроваджуючи в освіту гендерну ідеологію.

Ліквідація комісії з християнської етики, це ніщо інше, як чергова спроба заблокувати розробку і затвердження програм, які основані на християнській моралі та сімейних цінностях.
Останнім часом простежується спланована і добре організована інформаційна компанія проти курсу “Основи сім’ї”. Різними маніпулятивними методами схиляють громадську думку до негативного сприйняття єдиного просімейного курсу для старшокласників.
Додаємо фото документу:
основ християнської етики
[sc name=”futerblock” ]  
 

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

5 Коментарів

  1. Моя відповідь прохфесору: “Якщо ви хочете діяти, то залізьте у свій гаманець, вийміть звідти гроші і заплатіть попу, щоб він навчав вашу дитину всього, чого ви забажаєте. А за мої гроші, за мої податки, які сплачую до держбюджету, ви не будете втирати дітям свою релігійну пропаганду у школах, які згідно зі статтею 35 Конституції України, відокремлені від церкви. Чи це ваша бозя так вчить, що треба обкрадати мусульман, юдеїв, атеїстів і за рахунок їхніх податків займатися пропагандою християнської релігії?! За гроші зі свого власного гаманця можете займатись чим забажаєте!”.

  2. Віталій, Ви в дечому праві, але проблема в тому, що святе місце порожнім не буває і за податки християн дітям нав’язуватимуть псевдонаукові гендерні теорії. Хіба це справедливо?

  3. Андрій, на моє глибоке переконання, в школі не місце жодним ідеологіям. Школа має давати знання (компетентності), а не віру чи ідеології. Щодо християнської (чи будь-якої іншої релігійної ідеології), то її наявність у школі суперечить статті 35 Конституції України, де сказано: “Церква i релiгiйнi органiзацiї в Українi вiдокремленi вiд держави, а школа – вiд церкви.”, а також статті 31 Закону України “Про освіту”, в якій сказано, зокрема, таке: “Державні та комунальні заклади освіти відокремлені від церкви (релігійних організацій), мають світський характер. Приватні заклади освіти, зокрема засновані релігійними організаціями, мають право визначати релігійну спрямованість власної освітньої діяльності […] Керівництву закладів освіти, педагогічним, науково-педагогічним і науковим працівникам, органам державної влади та органам місцевого самоврядування, їх посадовим особам забороняється залучати здобувачів освіти до участі в заходах, організованих релігійними організаціями (крім закладів освіти, визначених частиною другою цієї статті)”, а також статті 6 Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації”, де сказано, що: “Державна система освіти в Україні відокремлена від церкви (релігійних організацій), має світський характер”. Як бачимо, українське законодавство чітко говорить про те, що державні заклади освіти є світськими, а вивчення релігії та релігійне виховання може здійснюватися виключно в приватних навчальних закладах, тобто за особисті гроші, а не за гроші з держбюджету.

  4. 1. На сайті МОН цього наказу немає;
    2. Фото “наказу” посилається на інший наказ за 2011 рік за номером 1364, в який вносяться зміни… цікаво, що й цього наказу за цю дату на сайті немає;
    Висновок: Може бути, що це й фейк.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button