Новини культуриХристиянські новини

Чи розуміємо, що таке справжня любов у День закоханих?

День закоханих, або День святого Валентина – саме це свято 14 лютого відзначають у всьому світі. Це свято кохання і романтики.

Зазвичай у день закоханих дарують подарунки коханим і нагадують про свої почуття.

Дійсно, любов – це важливо. Ми відчуваємо, що життя повинно бути присвячена до любові. Але, чи розуміємо ми насправді, що ж таке любов?

Як ми пізнаємо любов?

Це має величезне значення. Ми багато в чому формуємо ідеологію, політику та особисту етику на припущенні, що даний порядок дій і є любов. Якщо ми насправді не знаємо про любов стільки, скільки думаємо, то деякі з наших висновків про кохання не настільки тверді, як ми вважаємо. Любов не така проста, як ми схильні думати.

Новий Завіт передбачає це, коли говорить нам: «Ми з того пізнали любов, що душу Свою Він поклав був за нас… (1 Івана 3:16а).

Зверніть увагу на те, що тут мається на увазі: поза пришестя Христа, ми не можемо в повноті знати, що таке любов. Наше розуміння любові в кращому випадку буде неповним. Саме Євангеліє Ісуса Христа найбільш ясно показує нам, що таке любов. Іоанн продовжує доводити це простими словами: Бог є любов (1 Івана 4:8, 16).

Підроблені почуття

Якщо наше розуміння любові не ґрунтується на особистості й справах самого Бога, будь-яка форма любові, яка, як ми думаємо, буде направляти нас, виявиться поверхневої, порожньою і – в кінцевому підсумку – підробленої.

К. С. Льюїс одного разу написав, що любов «стає демоном в той момент, як тільки вона стає богом». Він пояснює це так:

«Будь-яка людська любов на своєму піку має тенденцію претендувати на божественну владу. Її голос звучить так, як якби б це була воля самого Бога. Вона каже нам не враховувати всі можливі наслідки, вона вимагає від нас цілковитого посвячення, вона намагається переважити всі інші вимоги та затвердження і натякає на те, що будь-яка дія, яке щиро відбувається «заради любові», є законним і навіть заслуговує похвали» (Чотири любові, 7-8).

Твердження «Бог є любов» не означає, що Він повинен схвалювати все, що я вважаю любов’ю. Нам дуже легко помилково порахувати любов’ю найрізноманітніші глибокі й навіть згубні почуття. Навпаки, твердження «Бог є любов» означає, що Бог знає про любов набагато більше, ніж ми, і тому ми повинні слухати Його, якщо хочемо любити один одного правильно – так, як дійсно повинні любити.

Різні особи любові

Більшість з нас визнають, що в різних контекстах маються на увазі різні види любові. Розгляньмо такі висловлювання:

  • Я люблю маму.
  • Я люблю дружину.
  • Я люблю собаку.
  • Я люблю гамбургери.

У всіх твердженнях використано одне і те ж слово, але ми інстинктивно розуміємо його по-різному, відповідно до того, про що або про кого ми говоримо. Скрізь йдеться про любов, але ці види любові вельми відрізняються.

Насправді ми б сказали, що вони дуже різні. Любов до чоловіка повинна кардинально відрізнятися від любові до батьків. А любов до одного з батьків повинна сильно відрізнятися від любові до домашньої тварини. Люди, які не розуміють цього, зазвичай стають героями документальних фільмів.

Існують різні форми або види любові, і для того, щоб проявляти любов у тій чи іншій конкретній ситуації, потрібно привести до ладу цю любов.

Іноді це здається нам очевидним. Ми відчуваємо, що одна форма любові переростає в іншу, менш відповідну. Те, що малося на увазі тільки як дружба, починає переходити в щось романтичне. Або ми відчуваємо, що стаємо занадто залежними від батьків – так, що це стає вже нездоровим. Або ми бачимо когось, хто намагається мати «людське» спілкування з домашнім улюбленцем. Ось чому нам потрібна Божа допомога. Вона покаже нам, як повинна виглядати любов в кожному контексті.

Краща любов, ніж раніше

У тому, що Бог показує нам, завжди буде більше любові, ніж в будь-який альтернативі, яку ми могли б запропонувати самі. Послух Йому ніколи не буде означати, що ми будемо любити людей менше. У деяких випадках нам може здатися, ніби це дійсно так, але, швидше за все, це відбувається тому, що ми хочемо любити когось неправильно, і Бог не стільки закликає нас любити їх менше, скільки закликає нас любити їх по-іншому, що насправді означає любити їх краще.

Нещодавно я зустрівся з двома жінками, які були лесбійською парою перед тим, як звернулися до Христа. У них незвичайна історія: вони обидві прийшли до Христа і тепер є близькими подругами-християнками в одній церкві.

Читайте також:

Стосунки, які були приводом і проявом бунту проти Бога, тепер найнеймовірнішим чином стали засобом заохочення обох до більшого благочестя. Одна з них сказала мені: «Наша дружба стала набагато багатше зараз, коли ми стали сестрами у Христі, ніж тоді, коли ми жили в гріху».

Справа не в тому, що їх історія типова або стандартна, але їх свідчення показово: перехід від небіблійних стосунків до Христа не є зверненням від більшої любові до меншої, але від неправильної любові до кращої. Ми ніколи не зможемо по-справжньому любити когось більше, не підкоряючись Богу, Який і є любов.

Фраза «Бог є любов» веде нас до чогось набагато кращого.

Джерела:

https://zn.ua/ukr/WORLD/den-svjatoho-valentina-istorija-i-traditsiji-svjata.html

https://ieshua.org/lyubov-eto-ne-vsegda-lyubov-pochemu-chuvstva-dolzhny-sklonitsya-pered-bogom.htm

https://www.desiringgod.org/articles/love-is-not-always-love

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button