Блог Себастьяна Тегзи

Лицемірство

Одне з явищ, які Ісус викривав і критикував найбільше − це лицемірство. Саме лицемірам дісталось найбільше від Ісуса. Гидотна і мерзенна річ. Особливо ненависна Богові.

Трагедія лицемірства полягає в тому, що воно народжується зі щирого, але оманливого прагнення бути правильним. Лицемір не є циніком, він − сліпець. Він не бачить свого лицемірства і сам вірить у той правильний образ себе, який намагається представити людям. А свою гниль, яка раз у раз проявляється, він вважає випадковим симптомом. Ось тут і вся мерзенність лицемірства. Підміна. Обман.

Лицемір думає, що він хороший, бо хоче видати себе за хорошого, і бажає, щоб його приймали за хорошого. А насправді він таким не є. І найгірше, що сам цього не помічає і не визнає. І тому легко судить інших. Добре бачить скалку в оці свого брата, а в своєму не помічає колоди; цідить комара, а ковтає верблюда; чистить зовні чашу, а всередині брудний, немов побілений гріб, що є повний мертвих кісток.

Лицемір вміє гарно і чемно говорити, посміхатись, добре складати руки в церкві, зітхати й похитувати головою, коли хтось поступає погано, але не бачить, що він сам егоїстичний, самозакоханий, прикрий, грубий, грошолюбний, уїдливий, підступний, зарозумілий, злий. В церкві ставить свічку, а компанії друзяк лається, скільки в пельку влізе; приязно говорить з іншими, але коли його самолюбство зачепиш, то за милим личком з’являються такі зуби, що його й не впізнати; на фасад видає себе культурною людиною, а коли хильне, або стає розкутий, то все його нутро не має нічого спільного ані з культурою, ані з людською гідністю та честю. В очі з тобою він ласкавий і люб’язний, а поза очі говорить про тебе усілякі гидкі речі. І не усвідомлює цього. Обманутий і засліплений своєю власною пожадливістю і самолюбством.

Чи є надія для лицеміра? Так, є! Євангеліє дарує надію для всіх! Ісус викривав лицемірство і навчав як його позбутись. Він не тільки засуджував, але й показував вихід. І це є істина й любов. Інакше кажучи, вихід простий: прийняти прикру правду про себе і розвернутись від егоцентричної зосередженості на собі до милосердної любові до ближніх.

Читайте також:

Схожі статті

«Господь сказав: “От ви, фарисеї, чистите лиш зверху чашу й полумисок, самі ж ви всередині повні здирства й лукавства. Безумні! Чи ж той, що зробив верх, чи не зробив і середини? Тож дайте милостиню з того, що усередині, і все у вас буде чисте. Та горе вам, фарисеї, бо ви даєте десятину з м’яти, рути та всякої городини, але занедбуєте правосуддя і любов Божу! І це треба було робити, і того не лишати» (Лук.11:39-42).

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Себастьян Тегза

Народився 1981-го року на Закарпатті. Одружений. Батько трьох дітей. Бакалавр соціології та богослів'я. В минулому священнослужитель Греко-Католицької Церкви. Сьогодні член Євангельської Церкви Святої Трійці в м. Хуст. Початкуючий письменник.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!