Київська богословська семінарія активно служить та допомагає людям в умовах війни

З початку повномасштабної війни Київська богословська семінарія активно служить та допомагає людям. В Україні та Європі вже працюють у різних напрямках 35 волонтерів.
Джерело: baptyst.com
Директор програми «Благовістя та заснування церков» Ігор Федорович з перших днів війни почав опікуватися людьми, які ховалися від російських авіаударів у підвалах Києва.
Він разом із молоддю їхньої церкви «Воскресіння» закуповували продукти та воду для мешканців, а також підтримували та молилися з ними.
А пізніше Ігор разом з дружиною Сюзанною служили переселенцям, які були на західній Україні. Вони закуповували продукти, засоби гігієни, одяг, медикаменти й доставляли їм.

Коли Київщина була звільнена від російської армії, то Ігор з дружиною доставляли допомогу у звільнені села – Богданівку, Велику Димерку тощо. При цьому вони звіщали слово надії, молилися за людей та свідчили їм про Спасителя Ісуса Христа.
Церкви Румунії та віруючі із США активно долучилися до служіння Ігоря.
Директор програми «Молодіжне та підліткове служіння» Михайло Феєр з іншими церковними волонтерами з початку війни почали займатися евакуацією населення. Спочатку врятували людей з Ірпеня та Бучі, а далі з інших гарячих місць Київщини. Вони допомогли евакуювати близько 100 людей.
Також молодіжний керівник області з командою розвозив людям Київщини воду та продукти, зокрема у Фастів, Гостомель, Крюківщина, Луб’янка, Озера та інші.

Сьогодні вони продовжують допомагати продуктами та підтримують людей з інвалідністю, вдів, багатодітних, а також батьків, чиї діти захищають країну в лавах ЗСУ. До того ж Михайло з командою підтримують мешканців словом втіхи та надії, розповідаючи про Ісуса Христа.
Аби допомогти українцям, Едуард Борисов, директор магістерської програми Талботської школи богослов’я, разом зі своєю дружиною Елею, а на той час ще нареченою, долучилися до роботи однієї міжнародної організації. Вони займаються евакуацією людей з гарячих точок України та доставкою продуктів, засобів особистої гігієни, ліків. Окрім того, Едуард та Еля обробляють вхідні дзвінки від людей, що потребують допомоги, ведуть велику базу даних та координують доставки допомоги людям.

Понад два місяці реєстратор КБС Вікторія Кривич допомагала міжнародній місії в Чернівцях, приймаючи запити від людей про допомогу.
Нині Вікторія перебуває в Києві та активно залучена в служінні людям в церкві «Біблія та життя». Вона продовжує дистанційно допомагати місії та виконувати свої обов’язки реєстратора семінарії.

Допомагають переселенцям і біженцям викладачі Олександр та Наталя Дудка.
Наталя в Бухаресті допомагала з перекладом. Олександр в Рівному служить проповіддю, підтримкою та молитвою людям з різних міст України.
Заступник директора магістерської програми «Біблійна душеопіка» Андрій Мурзін разом зі студентами магістерської програми активно допомагає збирати допомогу для людей на Чернігівщині, Харківщині, Сумщині та Київщині.
Також він разом із церквами Рівненщини та Київщини допомагав евакуйовувати мешканців та окремим військовим на фронті. Окрім того, вони купували біноклі, бронежилети, рації для тих, хто евакуює людей та для воїнів.

Ще наприкінці січня викладач КБС Василь Острий з командою Ірпінської біблійної церкви почали готуватися до повномасштабного вторгнення Росії. У церкві організували кілька тренінгів з надання домедичної допомоги. На початку війни Василь одразу почав організовувати евакуацію людей з небезпечної зони на захід України.
Станом на 1 березня команда евакуювала понад 400 людей. Загалом за лютий-березень завдяки волонтерам ІБЦ, церквам Житомира, Рівного, Вінниці та Чернівців було евакуйовано близько 3 500 українців.

Також Василь з командою організували міні-АЗС, яка допомагала заправляти автомобілі служителів пальним, щоб ті могли вивозити людей, доставляти продукти та ліки. Команда закуповувала все, що могла: продукти, воду, ліки для цивільних та необхідне спорядження для військових.
За словами викладача, він побував у різних іпостасях: організатор лінії довіри, оператор колцентру, евакуатор людей з гарячих точок, водій мобілізованих бусів, кур’єр гуманітарних вантажів, організатор гуманітарних і паливних хабів, організатор міні-АЗС і мініавтопарку. Він все це робив не сам. Поруч були надійні люди, які готові служити іншим.
Після деокупації Київщини служіння людям та допомога не припиняється.

Окрім того, інші співробітники та студенти КБС з перших днів війни допомагали людям з евакуацією та розселенням в Рівному, Чернівцях, Тернополі, Вінниці та допомагали добратися до кордону з Європою.
Приміщення Семінарії також служило людям ще з початку війни. Під час наступу ворога на Київ, в КБС залишалися деякі співробітники, які дали можливість людям сховатися від бомбардувань, переночувати, поїсти та відпочити перед подальшою дорогою на захід країни. Серцем цього напряму служіння стали Петрушевські Василь Серафимович і Тамара Іванівна.

Команда семінарії не забуває і про студентів. Місяць тому КБС відновила навчання в онлайн-форматі. Директори програм періодично зустрічаються онлайн, а за можливості й офлайн зі своїми студентами для спільної молитви та підбадьорення.

Сьогодні частина команди Київської богословської семінарії вже повернулася до Києва, аби працювати в стінах семінарії та готуватися до прийому студентів у вересні на офлайн-навчання.
«Довіряємо Богу, молимося за ЗСУ та віримо в нашу перемогу», – наголошує пресслужба КБС.
Детальніше читайте за посиланням.