Світ

Ісламські екстремісти обезголовили пастора, змусивши дружину нести його відрізані рештки

За повідомленнями, підозрювані екстремісти, пов’язані з ІДІЛ, обезголовили пастора, передали його відрубану голову дружині та змусили її віднести голову до поліцейської дільниці у південноафриканській країні Мозамбік.

Джерело: christianpost

Бойовики-джихадисти обезголовили пастора, жителя району Нова Замбезія в північній провінції Кабо-Дельгадо, минулої середи, повідомила організація зі спостереження за переслідуваннями International Christian Concern, що базується в США.

Zimbabwe Daily також повідомила про вбивство, заявивши, що дружина пастора розповіла поліції, що «підозрювані повстанці, пов’язані з Ісламською державою, перехопили пастора в полі, обезголовили його, а потім передали їй його голову та наказали повідомити владу».

Раніше цього місяця організація Human Rights Watch, що базується у Великій Британії, повідомила, що озброєне угруповання в провінції Кабо-Дельгадо під назвою Al Sunnah wa Jama’ah, також відоме як Al-Shabab, змушувало викрадених жінок і дівчаток «виходити заміж» за своїх бійців.

Інші жінки та дівчата, які перебували в полоні, були продані іноземним бойовикам за суму від 600 до 1800 доларів США, йдеться у звіті. Деякі викрадені іноземні жінки та дівчата були звільнені після того, як їхні сім’ї заплатили викуп.

У листопаді минулого року бойовики, пов’язані з ІДІЛ, обезголовили понад 50 осіб, включаючи жінок та дітей, та викрали інших під час рейдів у районах Міудумбе та Макоміа провінції Кабо-Дельгадо.

Наступного дня після вбивства пастора президент Мозамбіку Філіпе Нюсі заявив, що кількість нападів джихадистів цього року скоротилася після того, як Руанда та сусідні країни допомогли впоратися з повстанським рухом радикальних ісламських джихадистів.

Багата нафтою провінція Кабо-Дельгадо, прибережний регіон на березі Індійського океану, постраждала від появи джихадистського руху, що з 2017 року призвело до переміщення тисяч людей та загибелі сотень. У 2018 році терористична група оголосила про свою вірність Ісламській державі Іраку та Сирії. У 2019 році «Ісламська держава» підтвердила, що ця група є філією і взяла на себе відповідальність за деякі напади.

Вважається, що угруповання «Аш-Шабаб» у християнській країні Мозамбік не має жодного зв’язку з однойменним смертоносним терористичним угрупованням, яке базується в Сомалі.

За даними Проєкту даних про місцеперебування та події збройних конфліктів (ACLED), з 2017 року в провінції Кабо-Дельгадо сталося не менше 776 «подій організованого насильства», а станом на січень 2021 року − 2578 «смертей у результаті організованого насильства» та «смерті в результаті нападу на цивільних осіб».

За оцінками Організації Об’єднаних Націй, з 2017 року понад 745 000 осіб стали внутрішньо переміщеними особами у Мозамбіку через ісламський екстремізм.

Мозамбік також посідає 45-е місце серед країн із найгіршими умовами переслідування християн у списку Open Doors USA «World Watch List 2021». Цей звіт за 2021 рік – перший випадок включення країни до щорічного списку Open Doors.

Читайте також: 

Внаслідок екстремістських нападів загинуло багато християн, терористи спалювали церкви та школи в країні.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 2-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button