Здоров'я

Як і хто винайшов наркоз?

Завдяки Томасу Мортону, з 1846 року пацієнти мають можливість отримувати хірургічну допомогу в стані медикаментозного сну. Дуже цікаво, що Мортон був американським стоматологом і хірургом. Так трапилося, що він же став ще й першим анестезіологом. Виходить, що анестезіологію започаткував стоматолог і від початку наркоз почав практикуватися саме в стоматології.

А потім був справжній прорив. Наркоз почали застосовувати всюди. Проводити його стали люди без відповідної освіти і фаху. Досвіду не було. Препарати були токсичними, дози – невідомими. І почалися серйозні проблеми та ускладнення. І прийшов страх: заснути і не прокинутися, страх мати ускладнення. По світу поповзли міфи і чутки. І застосування наркозу пішло на спад. А в стоматології, особливо нашій, на деякий час про нього забули.
І все ж, проблеми і ускладнення наркозу – це не проблема медикаментозного сну. Найчастіше, це проблеми тих, хто його проводить. А якщо точніше – брак кваліфікації лікаря або замовчування своєї історії пацієнтом. Саме тому для зниження можливих ускладнень перед операцією потрібно розказати анестезіологу всю свою медичну історію. Це допоможе йому підібрати саме те, що буде для пацієнта найбільш безпечним. І в цьому полягає майстерність лікаря. І у США, наприклад, такому фаховому анестезіологу платять більше $1000 за одну робочу зміну, що є найвищою зарплатою серед усіх медичних спеціальностей.
А взагалі наркоз – дуже класна штука. І першим у світі його застосував навіть не Мортон, а Господь Бог, коли творив Єву з ребра Адама. Ось як про це пише Біблія: “Тоді Господь Бог навів глибокий сон на чоловіка, і коли він заснув, узяв одне з його ребер і затулив те місце тілом. Потім з ребра, що його взяв від чоловіка, утворив Господь Бог жінку і привів її до чоловіка.” Якби справа була лише в болю, якби не було стресу, а наркоз був чимось поганим, то невже Бог не міг просто місцево знеболити операційне поле в Адама?

Більше про здоров’я:

Але якщо сам Бог вирішив, що стресові і болючі операції потрібно робити уві сні, то хто з людей може більш авторитетно довести, що це не так? А для того, щоб не було стресу від очікування стресу, шукайте лікаря, якому можна довіритися (не так, як Богу, але хоча б приблизно), наполегливо попросіть, щоб він використовував найкращі препарати, що є в наявності і будьте відвертим з лікарем, якому довірились так, як на сповіді перед Всевишнім. І все буде добре. Адам після наркозу радів, а результатом операції був дуже задоволений. Але, якщо вже про результат операції, то це про хірургів чи стоматологів. І це уже – інша тема.
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button