Блог Костянтина Воропаєва

Глава сім’ї, лідер і священик

Чоловіки, брати, батьки, священники та лідери! Господь створив і поставив кожного з нас за голову дому, церкви, сім’ї й дав нам відповідальність. Говорячи про відповідальність, дуже цікавий той факт, що Господь помістив людину в сад Едемський визначивши для неї 2 конкретні завдання: «щоб обробляти його і зберігати його» (Бут. 2:15).
Наші сім’ї, дружини, діти, рідні, в першу чергу вимагають нашої уваги й турботи. Неможливо виховати правильно дитину, закласти в неї основні життєві й Біблійні цінності не приділяючи її уваги. Не проводячи з ним часу або сподіваючись на те, що садок, школа або хтось інший зможе дати те, що маєте і можете передати її тільки Ви! Це кропітка праця і постійний «обробіток» та інвестування в того або тих, кого Бог довірив нам.

Приклад чоловіка, мужчини й батька є дуже складним питанням, і в той же самий час кричущим і вкрай актуальним на тлі сирітства, насильства, одностатевих шлюбів, розлучень та ін. Групою сімейних служителів було проведено опитування серед підлітків у віці 15-17 років і тільки у 38% з них є біологічні батьки. Це говорить про те, що 62% хлопців, не бачать правильного прикладу турботливого батька, люблячого чоловіка, захисника і відповідального лідера.
Це не їхня провина, бо і їхнім батькам відповідно не був показаний правильний приклад і діти в більшості випадків просто повторюють долю своїх батьків. Криза сім’ї та сімейних цінностей вже не новина, що шокує наше суспільство. Такі питання як розлучення, насильство в сім’ях, сирітство, діти з інвалідністю, алкоголізм, наркоманія, втрата самоідентичності й сенсу життя, а також багато іншого щодня тиснуть на нас і часто опускаються руки в надії на виправлення ситуації на краще. Положення посилює ще той факт, що сьогодні багато хто вірить, що хтось інший, але не ми самі, повинні прийняти відповідальність за те, що відбувається, прийти й щось зробити з усім цим.
Мужі, чоловіки, мужчини, ми й тільки ми, повинні прийняти відповідальність за себе перед Богом, за свою сім’ю і за зміну у своєму оточенні. Товариства і місця, де ми живемо і в якому поміщені Творцем в даний відрізок часу! «Привчай юнака до дороги його, і він, як постаріється, не уступиться з неї.» (Прип 22: 6).
Нам потрібно змінити себе і наше мислення, і тільки тоді вийде змінити своє і життя всіх, хто нас оточує! Навіть якщо, нам не показали приклад або не розповіли як бути відповідальним, чоловіком, лідером, батьком, може у нас зовсім не було батьків, значить Ми покликані стати тими, з кого почнуться зміни в поколіннях, тому і сказано: «На мурах твоїх, Єрусалиме, Я поставив сторожу, ніколи не буде мовчати вона цілий день та всю ніч. Ви, хто пригадує Господа, не замовкніть» (Іс 62: 6).
Це ми сторожи на стінах нашого міста, ми не замовкаємо у Господі, ми священники в наших будинках, ми лідери нашого суспільства, чоловіки наших дружин, батьки наших дітей, турботливі діти своїх батьків. Ми зміни і майбутнє для наступних поколінь!
“Бо уста священикові знання стережуть та Закона шукають із уст його, бо він Ангол Господа Саваота” (Малахія 2: 7)

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Костянтин Воропаєв

Теолог, консультант-наставник, автор статей на богословську і сімейну тематику, журналіст, член асоціації "Новомедіа", спільно з дружиною у 2018 році заснував телеграм канал "Перемагаємо Разом" і сторінку сімейної консультації у Фейсбук.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button