Актуальне

Майбутнє світових релігій: прогнози зростання населення, 2010-2050


Релігійний профіль світу швидко змінюється, зумовлений передусім різницею у коефіцієнтах народжуваності та чисельності молоді серед основних світових релігій, а також людей, які переходять в інші конфесії. Протягом наступних чотирьох десятиліть християни залишаться найбільшою релігійною групою, але іслам буде рости швидше, ніж будь-яка інша основна релігія. Якщо нинішні тенденції триватимуть, до 2050 року …

Більше про релігії:

 

      • Кількість мусульман буде майже рівною кількості християн у всьому світі.
      • Атеїсти, агностики та інші люди, які не пов’язані з жодною релігією – хоча вони зростають у таких країнах, як США та Франція – будуть зменшуватися в усьому світі.
      • Світове буддійське населення буде приблизно таким самим розміром, як у 2010 році, тоді як індуїстське та єврейське населення буде більшим, ніж сьогодні.
      • У Європі мусульмани становлять 10% від загальної кількості населення.
      • Індія збереже індуїстську більшість, але також матиме найбільше мусульманське населення ніж будь-якої іншої країни світу, що перевершує Індонезію.
      • У Сполучених Штатах християни зменшаться з більш ніж трьох четвертин населення в 2010 році до двох третин у 2050 році, і іудаїзм вже не буде найбільшою нехристиянською релігією. Мусульмани будуть в США більш численними, ніж люди, які ідентифікують себе як євреїв на основі релігії.
      • Чотири з 10 християн світу будуть жити в Африці на південь від Сахари.

https://www.facebook.com/MisanthropicChurch/videos/949193858757900/
Вони є одними з глобальних релігійних тенденцій, які були підкреслені в нових демографічних прогнозах Центром досліджень П’ю. Прогнози враховують сучасний розмір та географічний розподіл основних світових релігій, вікові відмінності, рівень народжуваності та смертності, міжнародну міграцію та закономірності конверсії.
Станом на 2010 рік, християнство було на сьогодні найбільшою світовою релігією, за оцінками 2,2 мільярда прихильників, майже третина (31%) з усіх 6,9 мільярда людей на Землі. Іслам займав друге місце, з 1,6 мільярдами прихильників, або 23% населення планети.
Якщо поточні демографічні тенденції продовжуватимуться, проте, до середини 21 століття іслам майже наздожене. У період з 2010 по 2050 рік очікується, що загальна кількість населення світу зросте до 9,3 мільярда, що на 35% більше.  За той самий період мусульмани – порівняно юнацьке населення з високим рівнем народжуваності – прогнозується збільшитись на 73%. За прогнозами, кількість християн також зростатиме, але повільніше, приблизно з тими ж темпами (35%), що і загальна кількість населення в світі.
Як результат, згідно з прогнозами Pew Research, до 2050 року буде майже паритет між мусульманами (2,8 млрд, або 30% населення) та християнами (2,9 млрд, або 31%), можливо, вперше в історії.
За винятком буддистів, всі основні світові релігійні групи готові до принаймні деякого зростання абсолютної кількості в найближчі десятиліття. Очікується, що всесвітнє буддійське населення буде досить стабільним через низький рівень народжуваності та старіння населення в таких країнах, як Китай, Таїланд та Японія.
В усьому світі населення індуїстів прогнозується на 34% – з трохи більше 1 мільярда до майже 1,4 мільярда, що приблизно відповідає темпу загального приросту населення. Очікується, що євреї, найменша релігійна група, для якої були зроблені окремі прогнози, зростуть на 16%, з трохи менше 14 мільйонів у 2010 році до 16,1 мільйона у всьому світі в 2050 році.
Прихильники різних народних релігій – включаючи африканські традиційні релігії, китайські народні релігії, релігії корінних американців та австралійські аборигенні релігії – прогнозується збільшити на 11%, з 405 мільйонів до майже 450 мільйонів.
І всі інші об’єднані релігії – категорія парасольок, що включає бахайців, джайнів, сикхів, даосистів та багато менших віросповіданнях – прогнозується збільшити 6%, із загальної кількості приблизно 58 мільйонів до понад 61 мільйон за той же період.
Протягом найближчих десятиліть християни очікують найбільших чистих втрат від переходу. В усьому світі близько 40 мільйонів людей, як передбачається, перейдуть у християнство, тоді як, за прогнозами, покинуть 106 мільйонів, більшість з них приєднаються до лав релігійно нейтральних.
Міжнародна міграція – ще один фактор, який впливатиме на прогнозований розмір релігійних груп у різних регіонах та країнах.
Прогнозувати майбутні схеми міграції складно, оскільки міграція часто пов’язана з урядовою політикою та міжнародними подіями, які можуть швидко змінитися. З цієї причини багато прогнозів населення не включають міграцію у свої моделі. Однак, працюючи з дослідниками Міжнародного інституту прикладних системного аналізу в Лаксенбурзі, Австрія, Центр досліджень Pew розробив інноваційний спосіб використання даних про минулі схеми міграції для оцінки релігійного складу міграційних потоків у наступні десятиліття. (Детальніше про те, як були зроблені прогнози, див.
Вплив міграції можна побачити на прикладах, показаних на графіку праворуч, який порівнює прогнозні сценарії з міграцією та без неї в регіонах, де це матиме найбільший вплив. Наприклад, у Європі очікується, що частка мусульман збільшиться з 5,9% у 2010 р. До 10,2% у 2050 р., Коли міграція враховується разом з іншими демографічними факторами, які зумовлюють зміни чисельності населення, такі як рівень народжуваності та вік. Без міграції мусульманська частка населення Європи в 2050 році, як передбачається, буде майже на два процентні пункти нижчою (8,4%). У Північній Америці частка індуїстського населення, як очікується, зросте майже вдвічі за наступні десятиліття – від 0,7% у 2010 р. До 1,3% у 2050 р., Коли міграція включена до моделей прогнозування. Без міграції
На Близькому Сході та в Північній Африці тривала міграція християн у шість країн Ради затоки в Перській затоці (Бахрейн, Кувейт, Оман, Катар, Саудівська Аравія та Об’єднані Арабські Емірати) очікується, щоб компенсувати відтік християн з інших країни регіону. Якби міграція не була врахована за прогнозами на 2050 рік, орієнтовна християнська частка населення регіону знизиться нижче 3%. Однак, якщо враховувати міграцію, прогнозована частка християнства буде трохи вище 3% (порівняно з майже 4% у 2010 році).

Поза 2050 роком

Цей звіт описує, як змінився б глобальний релігійний пейзаж, якщо продовжуватимуться сучасні демографічні тенденції. Однак з кожним роком є ​​ймовірність, що непередбачені події – війна, голод, хвороби, технологічні інновації, політичні потрясіння тощо – змінять чисельність тієї чи іншої релігійної групи. У зв’язку з труднощами заглянути ще більше десятиліть у майбутнє, прогнози зупиняються на 2050 році.
Європа– єдиний регіон, де прогнозується зменшення загальної кількості населення. Очікується, що християнське населення Європи скоротиться приблизно на 100 мільйонів людей у ​​найближчі десятиліття, зменшившись з 553 до 454 мільйонів. Хоча християни залишаться найбільшою релігійною групою в Європі, прогнозується, що вона зменшиться з трьох четвертин населення до менш ніж двох третин. До 2050 року очікується, що майже чверть європейців (23%) не матимуть релігійної приналежності, а мусульмани становитимуть близько 10% населення регіону, порівняно з 5,9% у 2010 році. За той самий період кількість індуїстів у Очікується, що Європа приблизно збільшиться вдвічі – від трохи менше 1,4 мільйона (0,2% населення Європи) до майже 2,7 мільйона (o,4%), головним чином внаслідок імміграції. Буддисти, схоже, прямують до аналогічного швидкого зростання в Європі – прогнозованого зростання з 1 року.

Джерело: pewforum.org

[sc name=”futerblock” ]  

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button