Україна

Європейські країни можуть зменшити підтримку українським біженцям

В деяких країнах Європи знижується рівень підтримки українським біженцям через зростання цін на енергоносії.

Джерело: focus.ua

Як зазначає американська газета The Washington Post, у 2023 році у деяких країнах Європи можуть скоротити фінансування центрів для українських біженців.

Зокрема економіка сусідніх країн – Польщі, Угорщині, Молдові та Румунії – має менший запас міцності, ніж західні країни, і зростання цін на енергоносії там відчувається сильніше. Про це зазначили в ООН.

За словами президента організації «Угорська баптистська допомога» Бела Сіладжі, багато угорців втрачають ентузіазм щодо допомоги українським біженцям.

У Польщі ситуація теж складна. У 2023 році фінансування українців в країні може скоротитися, і біженцям доведеться самостійно сплачувати частину рахунків за житло та харчування.

Водночас полякам хотілося б надавати допомогу українцям, однак у них закінчуються ресурси, сказав один із польських співрозмовників WP.

При цьому приватні притулки для українців збережуть можливість отримувати допомогу від польського уряду.

Вичерпалися бюджети на розміщення біженців і в деяких латвійських містах. Однак влада держави продовжила фінансування допомоги громадянам України до червня 2023 року. Схожа ситуація спостерігається в Угорщині та Румунії.

Нараз 14 мільйонів людей з України переміщено внаслідок війни, зазначив генеральний секретар Норвезької ради з питань у справах біженців Ян Егеланд.

Читайте також:

А за словами співробітника польського соціального центру Ярослава Олека, він чекає на другу хвилю українських мігрантів.

В ООН зауважили, що внаслідок війни це наймасштабніша міграційна криза в Європі з часів Другої світової війни. Після 24 лютого приблизно третина жителів України змушена залишити свої будинки.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button