УкраїнаХристиянські новини

Еколог: За 30 років в Україні зникло або перетворилося на болота приблизно 10 тис. річок

Україна посідає 125-те місце у світі за запасами питної води, промисловість і сільське господарство і далі безжально забруднюють водойми. Про це заявив голова Національної екологічної ради України Олександр Чистяков.
За останні 30 років в Україні повністю зникло або перетворилося на болота приблизно 10 тис. малих річок, країна може зіткнутися з дефіцитом питної води. Про це в інтерв’ю “Фактам“, опублікованому 25 квітня, сказав голова Національної екологічної ради України Олександр Чистяков.
“Зараз зникають дві такі річки, як Тетерів та Ірпінь, – міліють, надмірно заростають водоростями. Ще років 10 тому Ірпінь був мальовничою річкою, люди в ній купалися, ловили рибу. Я застав часи, коли туристи по Ірпеню байдарками плавали. Зараз ця річка перетворилася на смердючий струмочок, береги якого забудували заможні люди”, – навів приклад еколог.

Хоч в Україні налічують приблизно 63 тис. річок, 40 тис. озер, 1,1 тис. водосховищ, Світовий банк поставив країну на 125-те місце за запасами питної води, зазначив Чистяков.
“Чому так? Та тому, що наші промисловість та сільське господарство безжально забруднюють водойми. Зауважте, що брак питної води – одна з найбільших світових проблем. Якісної води не вистачає 2,5 млрд осіб. А 37 країн завозять її з-за кордону. Якщо не захистимо наші річки й озера, теж почнемо купувати воду за кордоном”, – констатував він.
У 2018 році в Україні створили інтерактивну карту забруднення річок із позначенням підприємств, які скидають у водойми найбільшу кількість відходів.

Джерело: gordonua.com

[sc name=”futerblock” ]
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button