Релігія

Довіра до пасторів слабшає, оскільки вплив християнства втрачає культурне домінування: дослідження

Менше половини дорослих американців, у тому числі нехристиян, вважають пасторів «дуже надійними», коли справа доходить до розв’язання духовних питань, а частка пасторів, які вважають, що широка громадськість вважає їх такими, ще нижча, згідно з нещодавно опублікованими даними. від Barna Research.

Джерело: christianpost.com

Дослідження, яке стосується загальної довіри та довіри до пасторів, було включено до книги  Гленна Пакіама «The Resilient Pastor», опублікованої 15 лютого. Воно пропонує пасторам і християнам спосіб залишатися стійкими у своєму покликанні, коли вони сперечаються з викликами світу, де християнство більше не займає панівного місця в культурі.

«Пасторів більше не сприймають як надійний голос чи надійне джерело мудрості щодо багатьох питань», — пояснює Пакіам у уривку з книги  «Церкви не відіграють великої ролі в громаді, якщо вони не можуть надати відчутну допомогу чи практичну допомогу. І люди навряд чи звертатимуться за допомогою до церкви, коли стикаються з труднощами чи кризою. Насправді християнство – це лише один зі способів осмислення цього світу, і це навіть не дуже шанований спосіб. Для багатьох він архаїчний і застарілий, наглий і грубий».

Пакіам, який є старшим співробітником Barna Group, також є асоційованим старшим пастором церкви New Life в Колорадо-Спрінгс, штат Колорадо, і старшим пастором New Life Downtown.

Дані показують, що на запитання, чи є пастори надійним джерелом мудрості, близько 57% американців загалом відповіли, що пастори принаймні якоюсь мірою мудрі.

Однак, якщо ці дані далі розбити, лише 23% усіх дорослих американців погоджуються, що пастори «безперечно» є «надійним джерелом мудрості». Серед християн цей показник зростає до 31%, але знижується до 4% серед нехристиян. Більша частина погоджується, що пастори були «дещо» надійним джерелом мудрості, і 40% християн погоджуються з такою оцінкою.

«Нехристияни мають найсильнішу реакцію проти пасторів: 29 відсотків кажуть, що пастор «однозначно не є» надійним джерелом мудрості. Це, можливо, не дивно в нашій нинішній культурі, але це все ще показово і розгублює», – зауважує Пакіам.

Хоча значна більшість пасторів, 67%, були дуже впевнені, що їхні власні громади вважають їх надійним джерелом мудрості, лише 21% висловили подібний рівень довіри до того, як їх бачить загальна громада, де розташована їх церква. Ще 62% вважають, що загальна спільнота лише «дещо» впевнена у своїй ролі надійного джерела мудрості.

Пастори також не були дуже впевнені в тому, як широке населення бачить у них надійне джерело інформації з духовних питань.

У той час як 36% усіх дорослих вважають пасторів «дуже надійними», коли йдеться про надання порад з духовних питань, лише 25% пасторів вважають себе такими. Більшість, 59%, сказали, що вони «дещо надійні».

Менше половини, 44% християн, назвали своїх пасторів «дуже надійними» у цій сфері, а ще 39% сказали, що вони «дещо надійні».

Пакіам у своїй книзі припускає, що пасторам потрібно перевірити себе, щоб побачити, чи пов’язані проблеми довіри, з якими зараз стикається професія, із тим, як вони управляють владою.

«Якщо неправильне поводження з владою призвело до втрати довіри, повернення до джерела та форми влади пастора – це шлях додому», – стверджує він. «Я не маю на увазі, що ми можемо знайти спосіб повернутися на центральне місце в наших громадах. Але ми знову зможемо стати надійними людьми, коли заново відкриємо джерело та форму душпастирської влади».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Редакція

Слово про Слово – інформаційний християнський ресурс. Публікуємо щоденні новини, коментарі, аналітику, що висвітлюють релігійну тематику в Україні та світі. Публікуємо статті різних жанрів, авторські блоги, оповідання, поезію, притчі.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button