Президент дав відповідь на петицію про заборону примусової вакцинації

Раніше було написано, що петиція про кримінальну відповідальність за примусову вакцинацію була зареєстрована на веб-сайті Офіційного представництва Президента України.
Джерело: petition.president.gov.ua
22 жовтня Президент її розглянув і у своїй відповіді запровадив положення законів, що стосуються охорони здоров’я від інфекційних захворювань, пояснюючи, що поточні дії влади для забезпечення санітарно-епідемічного добробуту регулюються законодавством України. Ці закони «передбачають обов’язкові медичні огляди, профілактичні щеплення, лікування та карантинні заходи відповідно до законодавства України».
Міністерство охорони здоров’я визначило перелік професій, типів виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням проти COVID-19. Президент також нагадав, що в Україні передбачається обов’язкова профілактична вакцинація проти туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюка, правця та кору.
У другій частині своєї відповіді президент запровадив закони про захист прав працівника від неправомірних дій роботодавця, включаючи той факт, що стаття 172 Кримінального кодексу України передбачає кримінальну відповідальність за незаконне звільнення працівника з особистих мотивів, а також за інше грубе порушення законодавства.
Володимир Зеленський звернувся до голови Верховної Ради з проханням обробити його пропозиції та поінформувати про результати.
Читайте також:
Він відзначив також наступні моменти, які стосуються не лише цієї теми:
1. Поодинці захищати свої права досить складно, і це стосується будь-яких питань, тому перше, що треба – об’єднатися та діяти злагоджено.
2. Перш ніж робити якісь нові дії, влада має готувати для цього законодавчу базу. Наразі протиправні дії після зміни законодавства стають законними, тому треба слідкувати за законом. Треба також використовувати будь-яку можливість покращувати чи підтримувати закон, здійснювати політичну діяльність, молитися, просвітлювати людей.
3. Багато питань згідно з реформою децентралізації залежать від місцевої влади, тому треба будувати стосунки, нести світло та брати відповідальність за долю свого краю.