війна

«Денацифікація» України та бажання її капітуляції: лектори розповіли навіщо Росія викрадає українських дітей

Росія викрадає українських дітей, аби, ймовірно, тиснути на українське населення й уряд, вимагаючи капітуляції. А також держава-агресор намагається таким чином «денацифікувати» Україну. Про це заявили лектор Австралійського національного університету Світлана Черних і лектор Оксфордського університету Франческа Лесса. Вони розповіли про авторитарні режими в Іспанії й Аргентині, які вдавалися до викрадення дітей заради переслідування своїх опонентів.

Джерело: zn.ua з посиланням на washingtonpost.com

Викрадення українських дітей на територію РФ

Внаслідок повномасштабної російсько-української війни зникли безвісти тисячі дітей, частину з яких примусово депортували в Росію.

Станом на початок червня війська РФ вивезли 234 українські дитини, про що повідомив постійний представник України в ООН Сергій Кислиця. Хоча ще 19 березня міністерство закордонних справ України повідомило про виведення з Донецької й Луганської областей 2389 дітей. Однак точна кількість викрадених дорослих і дітей досі не відома.

У квітні російський дитячий омбудсмен Марія Львова-Бєлова заявила, що 1560 українських дітей привезли в Росію без їхніх батьків.

До того ж влада РФ дозволяє російським сім’ям усиновити українських дітлахів.

Подібні історії з іншими режимами

Аргентина

Унаслідок військового режиму в Аргентині у 1976-1983 роках зникли приблизно 30 тисяч політичних опонентів. При цьому були викрадено близько 500 дітей, які народилися, поки їхні матері були ув’язнені.

Потім ці діти часто були незаконно усиновленні сім’ями військових чи поліцейських, причетних до вбивства біологічних батьків. А були й такі неповнолітні, які опинялися в сиротинцях або були усиновлені лояльними до військового режиму родинами.

При цьому видавалися фальшиві документи, які приховували їхнє справжнє походження.

Диктаторський режим ставив за головну мету – «знищити все, що залишилося від його лівих ворогів».

Однак неурядова організація «Бабусі травневої площі» змогла успішно ідентифікувати 130 викрадених дітей і допомогти їм возз’єднатися з біологічними батьками.

Іспанія

В часи громадянської війни в 1936-1939 роках десятки тисяч дітей відібрали у політичних опонентів режиму генерала Франсиско Франко. Зокрема, у жінок, які воювали на боці республіканців, силою забирали дітей. Дітлахи потрапляли в сиротинці або їх усиновлювали сім’ї, лояльні до режиму.

Режим Франко хотів «викорінити комуністичні схильності».

Згодом незаконна мережа з усиновлень в Іспанії перетворилася на «дохідний бізнес», який підтримувався аж до 1980-х років.

Що для України означають ці історії?

За словами лекторів, в Іспанії й Латинській Америці відбувалися масові страти опонентів і викрадення їхніх дітей. Тому коли репресивні авторитарні режими екстремально дегуманізують своїх ворогів, це поширюється і на дітей.

Світлана Черних і Франческа Лесса наголосили, що Росія у війні проти України, ймовірно, використовує викрадення українських дітей, щоб створити додатковий тиск на українське населення й уряд, вимагаючи капітуляції.

При цьому як у випадку з режимом Франко, який хотів «викорінити комуністичні схильності», Путін хоче «денацифікувати» Україну.

Притягнення до відповідальності

Раніше організаторів воєнних злочинів проти дітей рідко притягували до відповідальності. Однак, ситуація змінюється, коли, зокрема, у 2012 році федеральний суд в Буенос Айресі засудив колишніх аргентинських диктаторів Хорхе Віделу і Рейнальдо Біньйоне до 50 і 15 років ув’язнення відповідно за організацію систематичного викрадення дітей політичних в’язнів.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button