Для життя

Чи безпечний наклеп?

Дев’ята Заповідь Божого Закону говорить: «Не свідчи неправдиво на ближнього твого» (Вих .20: 16). Іншими словами, Господь велить людині не обмовляти. Отож про наклеп…

Євреї називають мову наклепу «потрійною мовою», тому що наклеп завдає шкоди трьом групам людей: тим, хто його поширює; тим, хто його слухає; тим, кого обмовляють.

Що ж таке наклеп?

Слово – один з дорогоцінних дарів Небесного Творця людям, але водночас цей дар може бути самою шкідливою річчю на землі, яка здатна зруйнувати все що завгодно.

Як з’явився наклеп?

Батьком наклепу є диявол. Він був створений як ангел, але, загордившись і побажавши бути рівним Богу, був скинений на землю, ставши після падіння «князем тьми», «батьком брехні», «людиновбивцею» (Ів .8: 44) – ватажком заколоту проти Бога.

З єврейської мови слово «диявол» дослівно перекладається як «противник, наклепник». Коли людина робить наклеп, вона робить те, що зазвичай робить диявол. Написано в Біблії, що диявол сам постійно обмовляє людей перед Богом.

У Біблії розповідається, як сатана обмовив Йова перед Господом, поставивши під сумнів благочестя цієї людини. Диявол запропонував Господу випробувати праведного Йова. Бог допустив страждання в житті Йова, і наклеп сатани не підтвердився: Йов витримав випробування, довівши цим свою вірність і любов до Бога.

Схожі статті

Наклеп в Старому Завіті

У перекладі з давньоєврейської мови (використовується в Старому Завіті), наклеп визначається як лихослів’я, розголошення таємниці: «Хто ненависть ховає, в того губи брехливі, а хто наклепи ширить, той нерозумний»(Прип. 10: 18). Мудрий цар Соломон називає наклепника нерозумним.

Наклеп в Новому Завіті

Слово, що означає «обмовляти» в Новому Завіті, перекладається як «говорити проти». Наклепник – це той, хто «говорить проти, проклинає». «Не злословте один одного, браття: хто проклинає брата або судить брата свого, той Закон обмовляє та судить Закон, а якщо ти судиш Закон, то ти не виконавець Закону, але суддя» (Як. 4: 11). Отже, обмовляти – не тільки говорити неправду, але і говорити погане про людей.

Наклеп і християнин

Наклепник наділений злим серцем, в якому немає Бога. Наклеп – пряме порушення закону Божого: «Не будеш ходити пліткарем серед народу свого. Не будеш наставати на життя свого ближнього. Я Господь! » (Лев.19: 16).

Віруючий не повинен обмовляти або слухати наклепи від будь-кого. Йому слід зберігати своє серце, щоб відображати славу Божу.

Цар Давид, коли перебував в скрутному становищі через своїх ворогів, говорив, що наклеп супроводжує жах, змова і злий умисел: «Бо чую лихослів’я багатьох; звідусіль жах, як змовляються разом на мене, вони замишляють забрати мою душу» (Пс. 30: 14).

Наклеп – це лихослів’я, яке зводить звинувачення на людину або порочить його репутацію. У законодавстві багатьох країн навіть існує покарання за наклеп.

Наслідки наклепу можна виправити

Наклеп ніколи не проходить безслідно. Якщо торкнутися води, по ній підуть кола. Спочатку – зовсім маленькі, але потім вони стануть більшими. Поширення цих кіл неможливо зупинити. Такі ж наслідки має і наклеп. Простежмо ці наслідки на прикладі наступної історії.

Один чоловік ходив маленьким селом, проклинаючи сусіда і поширюючи про нього брехливі, злісні чутки. Але через деякий час відчув каяття і, прийшовши до сусіда, попросив вибачення. Він сказав, що готовий на все, щоб загладити свій гріх. Сусід тоді запропонував йому взяти вдома подушку, розпороти її й випустити пір’я на вітер. Прохання було досить дивним, але виконати його не склало труднощів.

Зробивши, як йому було сказано, чоловік повернувся і доповів про це сусідові.

– А тепер, – сказав сусід, – йди й збери всі пір’я. Хоча каяття твоє, як і бажання виправити заподіяне зло, щире, але відшкодувати збиток, нанесений твоїми словами, так само неможливо, як зібрати пущене за вітром пір’я.

Читайте також:

Що буде з наклепником?

Святе Письмо в книзі Одкровення показує, що станеться з дияволом, ім’я якого – наклепник. «І я почув гучний голос на небі, який говорив: Тепер настало спасіння, і сила, і царство нашого Бога, і влада Христа Його, бо скинений той, хто братів наших скаржив, хто перед нашим Богом оскаржував їх день і ніч! » (Об. 12: 10). Участь головного наклепника, сатани – в пеклі.

Всі ми одного разу постанемо перед Богом, і нам доведеться відповідати за кожен наш вчинок. Так залишімо негідні справи, щоб з’явитися перед Богом з чистими серцями. Ісус заповідав нам любити один одного, як Він полюбив нас Своєю безмежною любов’ю.

Джерело: Протестант

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button