Актуальне

Будь ласка, вимкніть свій телефон

Кожен день я спілкуюся з десятками людей за допомогою текстових повідомлень, дзвінків або відеочатів. Завдяки спеціальним програмам по обміну миттєвими повідомленнями я можу розмовляти через свій смартфон з друзями на іншому кінці світу, які не говорять англійською мовою. Ви ніколи не почуєте, щоб я скаржився на блага технічних досягнень.

Проте у цифрової епохи є тіньова сторона. Те, що спочатку служило для допомоги, обернулося тиранією. Сьогодні безліч людей стають рабами своїх телефонів. Ми використовуємо їх, щоб читати книги, дивитися телевізор, робити покупки, замовляти їжу, грати в ігри, стежити за новинами, перевіряти факти, оплачувати рахунки, стежити за погодою і прокладати маршрут до місця призначення. Іноді я дивуюся, як людство існувало за часів паперових карт, телефонних будок і традиційних магазинів.

Смартфони значно спростили спілкування, але при цьому вони його зіпсували. Я бачив компанії друзів, що сидять разом в кафе, зібрані за одним столом, але при цьому кожен з них залишався відокремленим, втупившись у свій телефон. За допомогою SMS, дзвінків, чатів і соціальних мереж ми іноді ігноруємо найважливіших для нас людей.

Ми стали «експертами» в багатозадачності. Люди одночасно говорять телефоном з однією людиною, і наживо з іншим; або пишуть повідомлення за кермом. Навіть під час богослужінь люди переглядають Інтернет не для того, щоб відшукати біблійні вірші, а щоб перевірити нові повідомлення в соцмережах.

Ми непоправно відволікаємося. Ми всюди й ніде. При всій нашій цифровій грамотності ми розучилися піклуватися. Ми знаємо, як завантажити додаток, але забули, як зосередитися на тих, кого любимо. Якщо ви у цьому впізнали себе, я рекомендую зробити наступні три кроки, щоб відновити непідробний людський контакт:

  1. Змініть налаштування свого телефону. На головному екрані мого телефону є кнопка «Не турбувати». Я часто нею користуюся. Якщо ви вечеряєте в колі сім’ї, зустрічаєтеся з одним в кафе або збираєтеся невеликою компанією, вам не потрібно чути сигнал про те повідомлення або дзвінок, які надходять. Якщо хтось із ваших близьких не перебуває в лікарні, поставте телефон на беззвучний режим. Звичайна ввічливість вимагає, щоб ви приділяли пріоритетну увагу людям, які знаходяться безпосередньо поруч з вами.
  2. Привчіть себе дивитися в очі. Я помітив, що сьогодні молодим людям не завжди комфортно дивитися в очі іншим. Ми так звикли писати текстові повідомлення, сидіти за анонімними водіями Uber-таксі або замовляти їжу за стійками фастфуду, що просто не знаємо, як подивитися комусь в очі й вести змістовну бесіду. З усіма нашими сучасними комунікаційними можливостями ми є найроз’єднанішим поколінням в історії.

Коли я проводжу консультацію або просто незаплановану бесіду, моя мета – спонукати цю людину відчути себе особливим. Я дивлюся йому в очі, ставлю запитання, звертаю увагу на деталі й глибоко взаємодію. Якби я постійно дивився у свій телефон під час розмови, я б цим грубо заявив: «Мені немає до тебе справи».

Коли Ісус побачив Нафанаїла здалеку, Він зазначив про нього деякі деталі. Коли вони зустрілися, Ісус сказав: «…Я бачив тебе ще давніш, ніж Пилип тебе кликав, як під фіґовим деревом був ти» (Від Івана 1:48). Нафанаїл був вражений таким щирим інтересом Ісуса до нього. Цей маленький жест змінив його життя. Якщо ви хочете виявити любов, залишайтеся сфокусованими на людині.

  1. Навчіться слухати обома вухами. Коли кілька років тому мій літній батько отримав черепно-мозкову травму, він втратив здатність фільтрувати фонові шуми. Кожен звук сприймався ним з однаковою силою, чи то була людина, яка говорить поруч, чи шум побутової техніки в іншій кімнаті, чи потяг, який проїжджав за милю від нього. Він чув всі звуки однаково, тому не міг зосередитися.

Сьогодні багато людей втратили здатність зосереджуватися. У цій гучній, пронизаної ЗМІ культурі, ми занадто легко відволікаємося. Ми втрачаємо здатність слухати.

Це відволікання насправді є формою лінощі. Ми занадто недисципліновані, щоб зосередитися на чомусь одному, а це може зіпсувати стосунки. Якщо люди бачать, що ви постійно відповідаєте на текстові повідомлення або переглядаєте повідомлення на телефоні під час розмови, вони відстороняться від вас. Адже ваша позиція стосовно них очевидна: вони не заслуговують вашої уваги.

Читайте також:

Старе ірландське прислів’я говорить: «Бог дав нам два вуха й один рот, тому ми повинні слухати вдвічі більше, ніж говорити». Закликаю вас проаналізувати свої комунікативні звички. Людям, в цьому мінливому і розсіяному світі, потрібно з кимось поговорити. Їм потрібно вухо, що чує, і плече, на якому можна поплакати. Коли ви вимкнете телефон, подивіться співрозмовнику в очі й уважно слухайте – він може відкрити своє серце і попросити вас розповісти йому секрет вашої непідробної доброти.

Автор – Дж. Лі Грейді

Джерело: ieshua.org з посиланням на charismamag.com

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button