Україна

Близько 5 млн людей можуть покинути Україну в разі затяжної війни – директор інституту Демографії та соціальних досліджень

У разі затяжної повномасштабної війни близько 5 мільйонів українців можуть виїхати із країни. Про це заявила директор інституту Демографії та соціальних досліджень імені М. В. Пташки при НАН України Елла Лібанова.

Джерело: korrespondent.net

За даними Державної прикордонної служби України, з 24 лютого до 10 червня Україну покинуло 4,8 мільйона людей (хоча за даними ООН виїхало 6,5 мільйона українців), а повернулось менше половини – понад 2 мільйони громадян. Про це повідомила директор.

Елла Лібанова наголосила, що у разі швидкого завершення гарячої фази війни, в Україну не повернуться від 500 до 600 тисяч людей. А якщо війна триватиме, то нашу країну покинуть 5 мільйонів людей у разі зняття заборони на виїзд чоловіків.

На її думку, у разі затяжної війни українки адаптуються в країні, де вони знаходяться. При цьому, побоюється Елла Лібанова, на завершення бойових дій чоловіки можуть возз’єднатися з жінками закордоном.

Директор інституту Демографії та соціальних досліджень підкреслила, що українській державі необхідно підтримувати зв’язок із біженцями.

Окрім того, Елла Лібанова вважає, що внутрішня міграція в межах України дуже добре позначиться на політичній трансформації української нації. Вона бачить в цьому позитивне тільки те, що буде перемішування. Тобто українці перестануть думати, що жителі умовного Запоріжжя чимось принципово відрізняються від жителів Франківщини.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button