Світ

Хоч на Україну чекають важкі часи, США мають допомагати більше для перемоги − Heritage Foundation

2 лютого в аналітичному центрі The Heritage Foundation у Вашингтоні відбулася зустріч аналітиків центру з українською делегацією, яка знаходиться у столиці США в рамках Ukrainian Week.

Серед української делегації були представники влади різних регіонів України, релігійні діячі, представники діаспори та громадянського суспільства.

The Heritage Foundation − це практично уряд консерваторів, місце? де формується політика, яка заснована на цінностях демократії, віри в Бога, цінності шлюбу, права власності. Фундація надає аналітичні матеріали у кожній галузі економіки, торгівлі, політики, енергетики, безпеки. Головним стрижнем організації є біблійна основа.

The Heritage Foundation представили троє експертів, кожен з них мали коротку промову та відповіли на запитання учасників зустрічі.

Вікторія Кокус − старший науковий співробітник відділу міжнародних відносин і національної безпеки Центру свободи Маргарет Тетчер. Вікторія побувала в Україні відразу після обрання президентом Петра Порошенка. Вона добре знає що відбувалося у 2014 році і розуміє усе те, що відбувається сьогодні. Експертка переконана, що війна не може тривати довго, тому потрібно надати Україні усе, щоб перемога настала якомога швидше.

Вікторія сказала, що вона хотіла б допомогти Україні так, щоб Європейський Союз і НАТО стукали у двері й просили Україну приєднатися до них.

Американці хочуть не лише допомагати у здобутті перемоги, але допомогти відбудувати країну.

Дакота Вуд − експерт у питаннях безпеки, колишній морський піхотинець. Він спеціалізується на аналізі того, де і як армія США може бути залучена до військових дій.

Пан Дакота у своєму виступі пояснив, чому США повільно надає військову допомогу Україні. Причина об’єктивна − тому, що самі не мають великої кількості зброї. Адже після розпаду СРСР держава постійно скорочувала озброєння через відсутність загроз. Але 2000 роки різко усе змінили через ріст терористичної загрози та війни в Афганістані та Іраці. Ці конфлікти забрали багато ресурсів і політика США не досягнула успіху в цих операціях. Тому у суспільстві  й у владі є побоювання, що те саме може трапитися і з Україною.

Сполучені Штати надають велику підтримку, але витрати боєприпасів в українській армії за місяць такі, що все НАТО може виготовити таку кількість за два роки.

Експерт закликав українців активніше доносити свою позицію до владних інституцій США, налагоджуючи комунікацію на різних рівнях.

Мені, Анатолію Якобчуку, − автору цього репортажу − вдалося поставити запитання Дакоті Вуду, щодо прогнозів на найближчі пів року, що чекати українцям і на що сподіватися.

Ось що відповів Дакота:

«Росія продовжить кровопролитні напади на територію України. Вони проводять мобілізацію від 200 тисяч до одного мільйона осіб. На цю війну Путін поставив все на захоплення України. Якщо він зможе здолати волю до боротьби й західну підтримку, то Росія піде далі. Тому ми працюємо, допомагаємо і віримо, що на військовому полі Росія має зазнати поразки».

Читайте також:

Ендрю Браун − експерт щодо роботи з конгресом США розпочав свій виступ з нагадування про те, що на початку війни США не дуже поспішали з військовою допомогою, але героїчна боротьба українців вплинула на рішення адміністрації військово-політичного керівництва. Станом на сьогодні більшість парламенту США підтримує надання допомоги Україні. Серед республіканців більшість конгресменів налаштовані на допомогу, навіть попри ізоляціоністські настрої серед консерваторів. Найближчим часом у Конгресі заплановані слухання щодо допомоги Україні.

Українській владі потрібно бути більш відкритою і проявляти прозорість. Триматися далі від Китаю, адже він допомагає Росії у війні.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button