Баптисти

Баптисти в Західній Україні планують прихистити одновірців у разі російського вторгнення на східний кордон України

На Західній Україні баптисти планують дати притулок одновірцям у разі вторгнення Росії на східний кордон України. Про це повідомив Ярослав Пиж – випускник Південно-західної баптистської духовної семінарії (SWBTS), який нині очолює баптистську семінарію в Україні.

Джерело: svitogliad

«Якщо Росія вторгнеться, вони вторгнуться у східну частину, північну частину та трохи південну частину», – сказав Ярослав Пиж, президент Української баптистської духовної семінарії (УБТС) у Львові, який має докторський ступінь SWBTS.

За словами Пижа, церкви вже домовилися про те, що якщо щось станеться, вони готові відкрити свої будинки та церкви для своїх одновірців, не лише на західній частині України, а й в інших частинах.

Росія переслідує християн через такі обмеження, як Закон Ярової від 2016 року, який криміналізує євангелізацію поза церквою. РФ вважає сектантською чи релігійною будь-яку церкву за межами Російської православної церкви, яка перебуває під впливом влади.

На думку Пижа перемога Росії в Україні, ймовірно, розколе Україну на дві країни, залишивши Західну Україну незалежною. За його словами, баптистські церкви, які врешті-решт підпадуть під владу Росії, швидше за все підуть у підпілля, ніж відмовляться від своєї віри.

«Церква піде під землю», — сказав він. – Ви повинні розуміти, що історично у нас був такий досвід до Радянського Союзу. Отже, церква не забула, що означає бути переслідуваним, і я думаю, що ми перебудовуємо, реорганізуємо, і все одно робитимемо, що ми завжди робили, — це проповідувати Євангеліє».

Майже 400 із 1300 студентів, які навчаються в УБТС, – зі сходу України, зазначив Пиж. Семінарія вже допомогла християнським місіонерам безпечно орієнтуватися в регіоні перед обличчям нинішньої загрози насильства.

«Я думаю, що тут, на Заході, у нас була б можливість навчати більше студентів, навчати більше людей, допомагати деяким людям і підтримувати їх будь-яким можливим чином, — сказав він, — тому що я не вірю, що Путін прийде сюди».

Малкольм Ярнелл, який викладав для Пижа у SWBTS понад десять років тому, попросив південних баптистів молитися за християн як в Україні, так і в Росії.

«Я б молився перш за все за мир і справедливість між двома націями», — сказав Ярнелл, професор теології SWBTS. – Я вважаю, що для нас важливо молитися, тому що ми хочемо, щоб людей поважали й ставилися з людською гідністю. А у воєнний час, якщо почнеться війна, людська гідність ніби вилітає у вікно».

Своє друге молитовне прохання «про свідчення церков» він описав як щось ближче до серця.

«І російські баптисти, і українські баптисти твердо вірять у релігійну свободу, – наголосив Ярнелл. − Вони поважають державу, але бачать себе під владою Ісуса Христа, і хочуть служити Христу, і хочуть свідчити про Христа. Як і баптисти в багатьох місцях, вони мають сильну спадщину прохання релігійної свободи, і це стосується всіх баптистів там».

Також Ярослав Пиж закликав церкви в США звертатися до всіх християн і церков в Україні, з якими вони вже налагодили стосунки, щиро молитися за українських баптистів та знаходити шляхи надання гуманітарної допомоги у разі збройного конфлікту.

«Я думаю, що якщо американські церкви відновлять свої зв’язки з українськими церквами, з українськими організаціями, і підтвердять, що так, ми з вами, так, ми молимося за вас, так, ми готові втрутитися і допомогти, якщо вам це знадобиться, − це було б великим підбадьоренням для наших людей, що вони не самотні в цьому», − наголосив Ярослав.

Пиж вважає, що Євангельська церква в Сполучених Штатах знаходиться в кращому становищі, ніж Євангельська церква в Європі.

«Ви повинні розуміти, що євангельська церква в Європі не така сильна», – зазначив він. − Але євангельська церква і, зокрема, баптистська церква набагато сильніші в Сполучених Штатах».

Як зазначив Пиж, до Всеукраїнського союзу баптистів входять майже 2 тис. церков, УБТС знаходиться приблизно за 1000 миль на захід від українсько-російського кордону, має випускників, які служать у 230 українських церквах.

Читайте також:

Баптисти закликають церкви бути в пості та молитві про Божу охорону для України

За словами президента УБТС , поки що незрозуміло, як буде доставлена гуманітарна допомога у разі війни, але вказав на такі групи, як Американський Червоний Хрест.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Одне повідомлення

  1. Я категорично виступаю проти поділу України на західну і східну, бо немає таких Україн. Врешті решт самим українцям треба затямити раз і назавжди: є східні, західні, північні, південні центральні ЧАСТИНИ, РЕГІОНИ, ЗЕМЛІ, ОБЛАСТІ ЄДИНОЇ І НЕПОДІЛЬНОЇ УКРАЇНИ. Те, що хочуть зробити вороги Української держави вже протягом кількох століть, роблять самі українці, вживаючи ці протиприродні терміни для українського організму, для ЄДИНОГО УКРАЇНСЬКОГО ТІЛА. Дорогі мої, ви ж не вживаєте на означення свого тіла такі глупі терміни: рука правого Миколи чи рука лівого Миколи, чи нога правого або лівого Миколи. Ви ж так не кажете. Ви говорити: ліва чи права нога, рука Миколи. Тож правильно вживайте і політично-адміністративну термінологію щодо нашої держави як одного етнічного політичного тіла – Руси-України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!