Україна

Апеляційний суд скасував запобіжний захід для капелана Ігоря Плохого

8 листопада в Апеляційному суді Києва відбулося засідання у справі капелана Ігоря Плохого. Суд скасував запобіжний захід. Розглянуто апеляційну скаргу його адвоката Нони Надіч на рішення суду першої інстанції, яким пану Плохому обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Джерело: Всі Разом!

Після внесення застави 21-22 вересня Ігоря Плохого відпустили. Проте захист вирішив оскаржити невмотивоване рішення суду першої інстанції. У підсумку на сьогоднішньому засіданні колегія суддів апеляційної інстанції відхилила доводи прокурора, прислухалася до аргументів адвоката та позиції її підзахисного, а апеляційну скаргу задовольнила частково.

Рішення про тримання під вартою або про необхідність внесення застави скасовується. Водночас апеляційна інстанція відмовила у задоволенні клопотання про повне закриття справи. Таким чином адвокат та близькі друзі й надалі допомагатимуть пану Ігорю добиватися правди.

«Апеляційний суд на відміну від своїх колег у першій інстанції вивчав справу більш ґрунтовано і встановив реальні обставини справи. Сподіваємось, що подальше розслідування буде чесне та об’єктивне. Адже ніякого злого умислу в діях капелана Ігоря Плохого немає», – повідомив він після засідання.

Нагадаємо, що Ігорю Плохому інкримінують статтю 201-2 Кримінального кодексу України: «Незаконне використання з метою одержання гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги».

Що цьому передувало?

Влітку 2022 року Ігор Плохой придбав автомобіль для потреб капеланської роботи в ЗСУ. Проте залишився незадоволений технічним станом придбаного авто. І тому одразу після техогляду капелан вирішив повернути його та отримати сплачені гроші. Саме через факт повернення сплачених коштів Ігоря тепер звинувачують у нібито продажу гуманітарної допомоги, оскільки цей автомобіль був ввезений на митну територію України як гуманітарний вантаж.

Читайте також:

У Києві ув’язнили відомого капелана і християнського активіста Ігоря Плохого

Варто зазначити, що Ігорю повернули майже на 20 тисяч гривень менше, ніж він заплатив за цей автомобіль, коли отримав його. У відповідній статті Кримінального кодексу чітко вказано на ознаку злочинного наміру «з метою отримання прибутку». І тому досить жорстке та невмотивоване рішення першого суду здивувало як адвокатів Ігоря Плохого, так і людей, які добре знайомі зі справою.

Також припускають, що цю ситуацію навколо Ігоря Плохія спеціально організували підставні особи, які діяли під прикриттям Нацполіції.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!