СвітХристиянські новини

Американські християни все частіше відходять від основних істин християнського світогляду – опитування

Нове опитування показує, що більшість американців більше не вірять, що Ісус – шлях до спасіння, а натомість вірять, що бути доброю людиною достатньо, пише газета Слово про Слово з посиланням на christianpost.com.
Як частина поточного випуску Американської інвентаризації світового світогляду Центру культурних досліджень Арізонського університету Арізони, останні висновки  – дослідження сприйняття гріха та спасіння – від Джорджа Барни, директора групи, показують, що майже дві третини американців вважають, що мати якусь віру важливіше, ніж конкретна віра, до якої хтось навертається. 
Шістдесят вісім відсотків тих, хто сприймає це поняття, ідентифікують себе як християн, включаючи 56% тих хто вважає себе євангельськими і 62% тих, хто вважає п’ятидесятниками. Шістдесят сім відсотків основних протестантів і 77% католиків також прийняли цю ідею, свідчать результати.

Трохи більш ніж половина респондентів-християн сказали, що вони вірять, що хтось може досягти спасіння,  “роблячи добро”. Ця цифра включає 46% п’ятидесятників, 44% основних протестантів, 41% євангелістів та 70% католиків.
Окрім точки зору, що можна заробити вічне спасіння, результати опитувань показують, що 58% американців вважають, що абсолютної моральної істини не існує і що в основі істини лежать інші фактори чи джерела, крім Бога. 77 відсотків сказали, що правильність і неправильність визначаються іншими чинниками, ніж Біблія. П’ятдесят дев’ять відсотків сказали, що Біблія не є Божим авторитетним і справжнім Словом, а 69% сказали, що люди в основному хороші.
“Якщо ви дивитесь на деякі домінуючі елементи американського розуму та серця сьогодні, як висвітлені в опитуванні, більшість людей вважають, що мета життя – це почувати себе добре”, – повідомили в Барна у заяві, що надіслана The Christian Post.
“Більшість людей заперечує, що всі віри мають однакову цінність, що вступ у вічну присутність Бога визначається особистими засобами вибору і що немає абсолютів, щоб нас морально керувати чи вирощувати.
«Ця філософія життя суперечить фундаментальній основі того, що може бути двома найбільш значущими документами про довголіття та успіх Америки – Біблією та Конституцією Сполучених Штатів. Ці документи погоджуються, що ця нація буде здоровою і плідною лише тоді, коли її заселять моральні люди. Відмовившись від наших моральних норм та традицій та замінивши їх інклюзивними та умовними уподобаннями, ми втрачаємо основи, які давали змогу «американському експерименту» досягти успіху вже понад два століття. Ми можемо лише сподіватися, що наші критичні моральні інститути – зокрема сім’я та церква – прокинуться і допоможуть нації повернутися на шлях».
Результати проведені в січні 2020 року серед національно репрезентативної вибірки 2000 дорослих людей з максимальною помилкою вибірки приблизно плюс або мінус 2 процентні пункти, виходячи з 95% довірчого інтервалу.
Всебічне дослідження підтвердило глибокі зрушення світогляду серед американців в останні десятиліття. У той час, як 30 років тому люди витрачали чималий час на роздуми та знання про Бога, значна частина сучасної культури набуває все більшої самооцінки, раніше зазначав Барна.
Випуск дослідження AWVI повинен був збігатися з запуском Центру досліджень культури в АСУ в Глендейлі, штат Арізона, у березні, але офіційна подія центру повинна була затриматись до падіння через COVID-19.
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!