Для життя

8 кроків до прийняття мудрих рішень

2023 рік буде насичений рішеннями, і ці рішення багато в чому визначатимуть ваш успіх. Але з кожним рішенням пов’язаний ризик.

Павло був професіоналом у прийнятті рішень та ризикуванні. У Діяннях 15:26 Біблія описує Павла та Варнаву як тих, хто «життям своїм ризикував за ім’я Господа нашого Ісуса Христа». Завдяки тому, що Павло ризикував, він так багато досяг у своєму служінні.

Багато хто з вас має великі мрії щодо свого служіння у 2023 році. Ви хочете почати щось нове. Ви хочете нарешті досягти мети, про яку ви так довго мріяли. Але ви боїтеся почати.

Біблія дає нам вісім великих принципів для прийняття мудрих рішень. Це вісім практичних принципів, взятих прямо з книги Приповістей, якими може скористатися кожен.

1. Моліться про керівництво (Приповісті 28:26)

Не покладайтеся лише на свою думку чи інтуїцію. Ніхто з нас не правий на 100 відсотків весь час. Часто інтуїція приводить нас до неправильного рішення. Як сказано в Посланні Якова 1:5, нам потрібно просити Бога про мудрість, щоб приймати правильні рішення.

2. Збирайте факти (Приповісті 13:16)

Отримайте всю інформацію, яка допоможе вам зробити правильний вибір. Прочитайте книгу, відвідайте заняття, подивіться семінар або поговоріть з експертом. Знання важливіші за ентузіазм. Неосвічений ентузіазм − одна з найбільших причин невдач малого бізнесу. Власники не отримали фактів про те, як вести успішний бізнес.

Схожі статті

3. Попросіть поради (Приповісті 24:6)

Поговоріть з кимось, хто пішов на подібний ризик. Мудро вчитися на власному досвіді, але ще мудріше вчитися на досвіді інших. Вам не потрібно робити всі помилки самостійно. У вас просто не вистачить часу.

На цьому етапі навчіться ставити правильні запитання. Будьте готові записати ці питання, коли ви думаєте про них, щоб ви могли задати їх при першій нагоді.

4. Поставте перед собою мету (Приповісті 17:24)

Ви не можете гнатися за двома кроликами одночасно. Ви повинні вибрати, яку ціль переслідувати! Ви не встигнете зробити все. Виберіть те, на чому ви хочете зосередитися, і робіть це.

Ніколи не ризикуйте тільки для того, щоб показати себе. Переконайтеся, що у вас є чітка мета для кожного ризику. Будьте як повітряний гімнаст: не відпускайте те, за що ви тримаєтеся, поки не знаєте, до чого хочете дотягнутися. Вам не обов’язково, щоб мета була в межах досяжності, але ви повинні знати, що це за мета.

5. Підраховуйте ціну (Приповісті 20:25)

Ризикуйте з розумом. Кожен ризик має свою ціну. Ви повинні знати, яка ця ціна заздалегідь. Поставивши ці три запитання, ви зможете зрозуміти, яка вона.

  • Чи є це необхідним? Чи можете ви досягти своєї мети в інший спосіб?
  • Скільки це буде коштувати? Ваш ризик буде коштувати вам чогось у грошах, часі, репутації тощо.
  • Визначте, якою є ця ціна.
  • Чи воно того варте? Чи переважить потенційний прибуток ці витрати?

6. Плануйте проблеми (Приповісті 20:18)

Ви зіткнетеся з проблемами. Щось піде не так. Планування цих проблем означає, що ви зустрінетеся з ними віч-на-віч.

Передбачати потенційні проблеми − це не означає бути негативно налаштованим. Це означає бути розумним.

7. Зустрічайте свої страхи (Приповісті 14:26)

Більшість з нас, особливо лідери, не хочуть визнавати, що ми боїмося. Ми вважаємо, що це робить нас слабкими. Але страх означає, що ви живі. Це попереджувальне світло. Тільки дурні ніколи не бояться.

Тільки Бог може допомогти тобі впоратися зі своїми страхами. Ти повинен робити те, чого боїшся. По-іншому зі страхом не можна впоратися. Сміливість − це не відсутність страху; це рух вперед, попри страх.

8. Йдіть до мети (Приповісті 16:3)

У якийсь момент потрібно перестати говорити й розробляти стратегію, а почати діяти.

Я знаю багатьох лідерів, які мають великі мрії про те, як Бог буде використовувати їх у служінні, але вони ніколи не роблять цього останнього кроку віри. Не будьте такими. Зробіть крок до того, до чого вас покликав Бог.

Читайте також:

Пастор, Бог ніколи не хотів, щоб ви жили в безпеці. Ваша єдина остаточна безпека − в Ісусі.Жити повним життям − це приймати мудрі ризики для досягнення своїх цілей.

Чи готові ви йти до своїх цілей у 2023 році?

Автор: Рік Уоррен

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Джерело
pastors.com

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Редакція

Слово про Слово – інформаційний християнський ресурс. Публікуємо щоденні новини, коментарі, аналітику, що висвітлюють релігійну тематику в Україні та світі. Публікуємо статті різних жанрів, авторські блоги, оповідання, поезію, притчі.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button