Варто замислитись

7 сучасних місіонерів, які змінили світ

Ці творці історії змінили навколишній світ своїм «так» Божому покликанню на своє життя. Читайте історії натхненних місіонерів і заохочуйтесь!

ВІЛЬЯМ КЕРІ

Вільяма Кері – уродженця Британії часто називають “батьком сучасних місій”. Народився в 1761 році, цей баптистський пастор був місіонером, перекладачем, соціальним реформатором та культурним антропологом. Він розпочав свою роботу в Індії, засновуючи школи для збіднілих дітей. Його праця та твори стали причиною заснування Баптистського місіонерського товариства, яке охоплює сорок країн.
За роки своєї роботи на місії Кері переклав Біблію на десятки індіанських діалектів і заснував коледж для оснащення місцевих служителів. Він справді виправдав свою власну цитату: «Чекайте від Бога великих речей. Спробуй великих речей для Бога.

МЕРІ СЛЕССОР

Мері Слессор жила радикальним життям як місіонерка Нігерії. Відома своєю потужною особистістю та почуттям гумору, Слессор безстрашно працювала у регіонах, де багато місіонерів до неї зазнали мучеництва. І все ж вона залишилася неушкодженою неминучою небезпекою, сказавши: “Чому я боюся? Я в Королівській місії. Я на службі у Царя царів.
У регіонах, у яких вона працювала, близнюки розглядалися як погана прикмета і їх  у селах залишали помирати в джунглях. Вона почала забирати покинутих близнюків і приймати їх. За роки служби вона врятувала сотні дітей таким чином.

ДЖОН ТА БЕТТІ СТЕМ

Джон та Бетті Стем спалили за Євангелію. І врешті віддали своє життя за це. Після одруження вони переїхали в село в Китаї, щоб працювати місіонерами під час громадянської війни в Китаї. Тільки що розпочавши своє життя на полі місії, подружжя та їхня тримісячна донька Олена потрапили в полон до солдатів-комуністів. Потім вони пройшли маршем по вулицях, щоб бути публічно страченими. Під час прогулянки до своєї смерті китайський крамар просив своїх викрадачів звільнити їх. Його зусилля змусили солдатів обшукати його будинок, де вони знайшли Біблію і підтвердили, що він теж був християнином. Того дня він разом із Стемом був обезголовлений.
Після їхньої смерті лист, написаний Джоном, був знайдений захованим в одязі дочки їхньої маленької  доньки Олени. Джон пише про свою готовність пожертвувати своїм життям за віру: «Моя дружина, дитина і я сьогодні перебуваємо в руках комуністичних бандитів. Будемо звільнені чи ні, ніхто не знає. Нехай Бог звеличується в наших тілах, чи то життям, чи смертю.

ДЖОРДЖ МЮЛЛЕР

Джордж Мюллер найвідоміший за те, що протягом життя піклувався тисячами сиріт. Те що стане його місією, розпочалося з того, що він і його дружина відкривали свій будинок для приголомшливих 30 сиріт. Звідси вплив Мюллера зростав, коли він відкривав будинки для дітей у своїй рідній Британії. Відомий тим, що ніколи не шукав пожертви, Мюллер покладався на Бога, щоб забезпечити все. І Бог, безумовно, це зробив. Мюллер цитує: “Господь не тільки дає стільки, скільки абсолютно необхідно для його роботи, але і дає багато“.
Одним із прикладів цього чудотворного положення був день в одному з притулків, де їжа закінчилася. Вранці діти прийшли й сіли за стіл, і, як тільки вони закінчили молитву, почувся стук у двері з їжею для того самого сніданку. У віці 70 років Мюллер почав подорожувати місіонером, він продовжував це робити ще 17 років. Життя Джорджа Мюллера – це свідчення чудотворного забезпечення та чудес, що спонукаються потужним способом молитви.

ДЖИМ І ЕЛІЗАБЕТ ЕЛЛІОТ

Потужна історія про Елліот починається з подорожі Джима до племені Ваодані в Еквадорі. Після посадки літака в джунглях Джим та ще чотири товариші зазнали нападу та мученицької смерті. Елізабет залишилася вдовою у 29 років з немовлятком. У дивовижному прояві викуплення Елізабет повернулася проповідувати Євангеліє у Ваодані і прожила там кілька років після смерті Джима.
Хоча Джим Елліот помер ще у двадцятих роках, його життя та слова жили через Елізабет, яка стала відомим автором та оратором. Її книга “Через ворота величності” розповіла історію про те, як Джим відповів на поклик Христа. Книга, прочитана тисячами, зробила відому цитату Джима: “Він не дурень, який відмовляється від того, чого не може утримати,  щоб отримати  те, чого не може втратити.

Джерело: christianheadlines.com

[sc name=”futerblock” ]
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button