Варто замислитись

5 наказів, підписаних Байденом у перший день: секс меншини, міграція, клімат, covid, DACA

Протягом свого першого робочого дня Президент Джо Байден підписав 17 наказів. В деяких наказах була змінена політика адміністрації Трампа.

Ось п’ять помітних дій, які Байден здійснив у свій перший день перебування на посаді Президента США.

Перший наказ: заборонити дискримінацію сексуальних меншин

5 наказів, підписаних Байденом у перший день: секс меншини, міграція, клімат, covid, DACA

Байден підписав розпорядження, яке зобов’язує державні органи забороняти дискримінацію на основі сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності, прирівнюючи її до федерального закону про громадянські права.

«Діти повинні мати можливість вчитися, не турбуючись про те, чи буде їм заборонено доступ до туалету, роздягальні або спортивної школи», – йдеться в наказі. – Дорослі повинні мати можливість заробляти на життя і займатися покликанням, знаючи, що їх не звільнять, не понизять і не будуть жорстоко поводитись через те, до кого вони йдуть додому або через те, що одяг не відповідає статевим стереотипам».

У наказі є посилання на рішення Верховного суду США «Босток проти округу Клейтон», згідно з яким розділ VII Закону про громадянські права 1964 р. застосовується до сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності, хоча жодна категорія в Законі конкретно не згадується.

Попри те, що в наказі зазначається, що він «буде впроваджений відповідно до чинного законодавства», немає явного включення звільнення від релігійних чи моральних заперечень проти ідеології ЛГБТ.

Другий наказ: скасування заборони на імміграцію

5 наказів, підписаних Байденом у перший день: секс меншини, міграція, клімат, covid, DACA

Байден скасував розпорядження колишнього Президента Дональда Трампа щодо обмеження імміграції з країн, де, як вважали, люди представляють загрозу терору для США.

Оскільки наказ обмежував імміграцію з певних країн, де більшість мусульман, він був названий «мусульманською забороною».

Країни, з яких заборонено було іммігрувати до США, були: Еритрея, Іран, Киргизстан, Лівія, М’янма, Нігерія, Північна Корея, Сомалі, Судан, Сирія, Танзанія, Венесуела та Ємен.

Трамп опублікував першу версію заборони на поїздки 27 січня 2017 р. У квітні 2018 р. Трамп вилучив Чада зі списку заблокованих країн. Минулого року він додав Еритрею, Киргизстан, М’янму, Нігерію, Судан та Танзанію через їхню нездатність обмінюватися «терористичною, кримінальною або особовою інформацією» для тих, хто подорожував.

Вперше він був ініційований колишнім президентом Бараком Обамою, який у грудні 2015 року підписав закон про вдосконалення режиму безвізу та закон про запобігання терористичним подорожам, в яких Ірак, Іран, Сирія, Ємен, Судан, Лівія і Сомалі були позначені як області, що викликають заклопотаність.

У середу Байден підписав розпорядження під назвою «Закінчення дискримінаційних заборон на в’їзд до Сполучених Штатів» і назвав накази Трампа «плямою на нашій національній совісті та несумісними з нашою довгою історією прийому людей будь-якої віри».

«Якщо є загрози нашому народові, ми будемо їх усувати. Там, де є можливості посилити обмін інформацією з партнерами, ми будемо їх продовжувати», – зазначено в наказі. – І коли заявники візи просять в’їзд до США, ми застосовуватимемо сувору, індивідуальну систему перевірки. Але ми не відвернемося від своїх цінностей дискримінаційними заборонами на в’їзд до Сполучених Штатів».

Читайте також:

Третій наказ: повернення до Паризької угоди

5 наказів, підписаних Байденом у перший день: секс меншини, міграція, клімат, covid, DACA

У дуже короткому повідомленні Байден заявив, що Сполучені Штати знову приєднуються до Паризької кліматичної угоди, спрямованої на вжиття заходів щодо боротьби із техногенними змінами клімату.

«Я, Джозеф Р. Байден-молодший, Президент Сполучених Штатів Америки, побачивши та розглянувши Паризьку угоду, укладену в Парижі 12 грудня 2015 року, цим приймаю зазначену Угоду та кожну її статтю та пункт від імені Сполучених Штатів Америки. Вчинено у Вашингтоні 20 січня 2021 року», – йдеться в наказі.

Трамп вийшов з угоди у 2017 році, заявивши, що вона неефективна у боротьбі зі зміною клімату та завдає шкоди національній економіці.

Четвертий наказ: про носіння масок

5 наказів, підписаних Байденом у перший день: секс меншини, міграція, клімат, covid, DACA

В рамках своїх зусиль, спрямованих на стримування поширення COVID-19, Байден підписав розпорядження, яке вимагало носіння масок для всіх, хто працює або відвідує федеральну власність.

«Політика моєї адміністрації полягає в тому, щоб зупинити розповсюдження COVID-19, спираючись на найкращі наявні дані та науково обґрунтовані заходи охорони здоров’я», – йдеться в наказі. – Такі заходи включають носіння масок поблизу оточення, фізичне дистанціювання та інші відповідні запобіжні заходи, рекомендовані Центрами контролю та профілактики захворювань (CDC)».

Наказ також заохочує носити маски по всій країні, вказуючи, що уряд «за необхідності співпрацюватиме з державними, місцевими, племінними та територіальними чиновниками, а також керівниками бізнесу, профспілок, академічних та інших громад щодо носіння масок, та інші заходи у галузі охорони здоров’я з метою максимізації дотримання громадськістю та усунення будь-яких перешкод у носінні масок та інших найкращих практик громадського здоров’я, визначених CDC».

П’ятий наказ: посилити програму «Відкладені дії в інтересах прибуття дітей»

5 наказів, підписаних Байденом у перший день: секс меншини, міграція, клімат, covid, DACA

У меморандумі Байден наказав продовжити й посилити програму «Відкладені дії в інтересах прибуття дітей» (DACA), повністю змінивши дії свого попередника.

«DACA та пов’язані з ними нормативні акти дозволяють особам, які мають право на проходження попередньої перевірки, вимагати тимчасового звільнення від вивезення та подавати заявки на тимчасові дозволи на роботу», – йдеться у записці. – DACA відображає судження про те, що ці іммігранти не повинні бути пріоритетом для вивезення на основі гуманітарних проблем та інших міркувань, і що дозвіл на роботу дасть можливість їм утримувати себе та свої сім’ї та сприяти нашій економіці, поки вони залишаться».

Тимчасова програма DACA була запроваджена адміністрацією Обами у 2012 році, щоб дозволити тим, кого ввезли в країну як дітей, подати заявку на тимчасовий дворічний статус, що дозволяє їм працювати. Захист триває два роки та може поновлюватися.

Адміністрація Трампа оголосила у 2017 році, що має намір закінчити програму. Трамп заявив, що в той час він планував скасувати програму, щоб підштовхнути Конгрес до законодавчого вирішення, але Конгрес не вжив жодних дій.

У червні 2020 року Верховний суд США постановив, що адміністрація Трампа не може припинити тимчасову програму DACA, як вона планувала.

На думку більшості, Верховний суд дійшов висновку, що, хоча їх постанова не «вирішує, чи є DACA або її скасування розумною політикою», воно ґрунтується на тому, чи виконало Міністерство внутрішньої безпеки «процесуальну вимогу про те, щоб воно надало аргументоване пояснення для дії».

«Тут агентство не змогло розглянути помітні питання щодо того, чи слід зберігати терпіння, і що робити щодо труднощів для одержувачів DACA, – йдеться у записці. – Цей подвійний збій викликає сумнів у тому, чи оцінило агентство обсяг власного розсуду або здійснило цей розсуд розумно. Таким чином, доречним засобом звернення є повернення в Міністерство національної безпеки США (DHS), щоб він міг розглянути проблему заново».

Джерело:

https://www.christianpost.com/news/5-actions-taken-by-president-biden-on-his-first-day-in-office.html?page=1

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button