Новини суспільстваХристиянські новини

6 червня відзначають День журналістики. Чому журналістика важлива для християн?

Сьогодні, 6 червня, відзначається День журналіста. Саме в цей день у 1992 році до Міжнародної федерації журналістів була прийнята Спілка журналістів України. Сьогодні ми відповімо на питання: «Чому журналістика та медіа важливі для християн?».

Джерело: armyinform.com.ua з посиланням на ukrinform.ua

Історія свята

День журналіста святкують згідно з Указом Президента від 25 травня 1994 року щорічно 6 червня.

В цей день Спілка журналістів України була прийнята до Міжнародної федерації журналістів, яка є найбільшою у світі організацією професійних працівників ЗМІ

Як виникла журналістика?

Слова журналіст і журналістика походить з французької мови. Журналісти – це вісники, ті, що оповіщають, приносять щоденні звістки.

Прообразом газети вважають стародавні рукописні новини.

Схожі статті

Вважають, що перша газета вийшла друком у 1605 році у французькому Страсбурзі. Перше щоденне видання з’явилося в Британії – газета The Daily Courant. Це видання друкували з 1702 по 1735 роки.

Пресу вважають «Четвертою владою» (вислів приписують Томасу Карлейлю і Жан-Жаку Руссо), бо згодом журналістика сформувалася як впливовий соціальний інструмент.

Преса в Україні

Вже в ХІХ столітті в Україні виникла журналістика як вид професії. Однак наступні 100 років журналістам дозволялося рухатися вузькоколійкою марксизму-ленінізму, агітації-пропаганди.

Коли Україна була проголошена незалежною країною, відбулось відродження традицій української журналістики. Однак преса зіткнулася із самоцензурою, важким спадком посттоталітарного минулого, продажністю, сумнозвісними «темниками», готовністю писати замовні матеріали тощо.

Журналістика з християнської точки зору

Чи може журналістика бути християнською? Чи потрібний християнський погляд на життя українському суспільству?

У нашій країні практично немає журналістики, яка б розуміла Церкву як повноцінний великий організм, що впливає на суспільство. Писати про релігію сьогодні у світських медіа — це непопулярно, оскільки ми у суспільстві не до кінця зрозуміли важливість духовних цінностей і більшість журналістів не розуміють, не компетентні, або ангажовані ліберальними цінностями. Тому нам потрібна альтернативна християнська журналістика, яка буде чесно і зрозуміло доносити до нашого суспільства важливі посили.

Читайте також:

Роль християнина журналіста дуже проста − швидко пояснити складні речі, для людей, які б хотіли дивитися на світ християнськими очима.

Сьогодні як ніколи потрібні люди, які не просто пишуть правду, а люди які знають істину і готові фахово ділити нею з іншими. Запрошуємо християн, які люблять писати і аналізувати усе згідно з християнським світоглядом до співпраці та партнерства.

Всіх журналістів та медіа-активістів вітаємо з Днем журналіста!

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button