Home»Новини»29 вересня 1941 року — початок масових розстрілів у Бабиному Яру

29 вересня 1941 року — початок масових розстрілів у Бабиному Яру

2
Поширень
Pinterest WhatsApp

29 вересня особлива дата для Києва. Саме з цього дня 1941 року розпочалися масові розстріли в Бабиному Яру.

Коли нацисти захопили українські землі (майже все Правобережжя), то відразу почалися розправи над окремими категоріями населення. Бабин Яр, що на околиці Києва, вважається одним з найбільших центрів Голокосту. Саме сюди нацисти звозилися євреїв зі столиці та околиць на страту, що тривало протягом всього періоду окупації.

28 вересня 1941 року у Києві з’явилися оголошення від окупаційної влади, в яких звіщалося про наказ всім євреям зібратися наступного дня на розі вулиць Дегтярівської та Мельникова. Коли 29 вересня в зазначеному місці зібралися десятки тисяч євреїв, есесівці повели їх “дорогою смерті”. Від Лук’янівського СІЗО і власне до Бабиного Яру близько трьох кілометрів ішли тисячі людей до місця страти. Біля яру нацисти наказали їм роздягнутися та лягти долілиць шеренгами, після чого їх розстрілювали.

Лише за 2 дні (29-30 вересня) загинуло понад 33771 людина, серед яких було чимало дітей. Про точні дані стало відомо із донесень нацистів командуванню. Вже на початку жовтня це число сягнуло 51 тисячі вбитих. Перед відступом нацисти намагалися приховати свої злочини, наказавши в’язням із Полтави викопувати тіла, які потім спалювалися.

В роковини тих подій, не можна не згадати про “Праведників народів світу”, зокрема “Праведників Бабиного Яру” – людей, які рятували та переховували євреїв, що йшли “дорогою смерті” або вижили після розстрілу. Понад шість сотень переважно місцевих жителів допомагали євреям у ті страшні роки, ризикуючи власним життям та життям своїх сімей.

Однак помилково буде вважати, що це місце розстрілів виключно євреїв. Тоді сюди звозилися всі вороги “нового порядку”. Це були як національні меншини (євреї, цигани), так і ті, хто не корився окупаційному режиму (саботажники, порушники комендантської години). Не обійшли розправи й політичних опонентів: це той випадок, коли радянські парткерівники та члени підпільних осередків ОУН стояли поруч — поруч у розстрільних шеренгах Бабиного Яру. За весь період нацистської окупації саме в цьому місці були розстріляні понад 600 членів ОУН, серед яких і відома українська поетеса Олена Теліга). Бабин Яр став братською могилою для понад 100 тисяч жертв, різних за походженням і поглядами, але спільно знищених як ворогів нацистів.

Окремо слід звернути увагу на виконавців злочинних наказів. Попри радянський міф про “українських націоналістів, які розстрілювали євреїв у Бабиному Яру”, насправді розстріли здійснювалися загонами Зондеркоманди 4а та Айнзатцгрупи С штандартенфюрера СС Пауля Блобеля за підтримки кількох батальйонів німецької поліції. Ще один радянський міф свідчить про участь українців у загонах допоміжної поліції, яка ніби-то була залучена в розстрілах. Однак ця інформація також не має свого підтвердження. За даними Костянтина Паньківського (публіциста і сучасника окупації), допоміжній поліції, набраній з місцевого населення, не надавалося достатньо озброєння, зокрема кулеметів, з яких і здійснювалися розстріли в Бабиному Яру.

Більше про злочини тоталітарних режимів:

Трагедія Бабиного Яру є страшним свідченням масштабів злочинів, на які були здатні люди, що проголосили себе богами. Нацистський режим — це не просто хвора фантазія одного горе художника. Це система, ціле вчення, побудоване на ідеї “надлюдини” — істоти, що відкинула моральні “забобони” та християнські цінності на шляху до своєї хворої мети.

Джерело: Християни для України

Приєднатися до нас у Facebook  Twiter   Instagram

Підтримайте розвиток сайту "Слово про Слово"

Slovoproslovo.info – Газета “Слово про Слово є неприбутковим проєктом і працює коштом пожертв.

 Ми прагнемо забезпечити якісну незалежну християнську журналістику, якій ви можете довіряти. Але на те, що ми робимо, потрібно багато важкої праці, часу та грошей.

 Просимо вас фінансово підтримати розвиток та діяльність цього інформаційного християнського ресурсу.

Новий сервіс онлайн-переказів на картки ПриватБанку з платіжної картки VISA будь-якого банку світу. Тепер можна миттєво перерахувати гроші з картки закордонного банку на картку ПриватБанку через веб- або мобільну версію Приват24. При цьому для надіслання переказів не обов’язково бути клієнтом ПриватБанку або реєструватися в Приват24.

Пожертву із-за кордону можна надсилати на картковий рахунок:

5168 7427 1505 4262 (JAKOBCHUK ANATOLIJ)

IBAN: UA343052990000026204691061008

Завантажити реквізити

Попередня Стаття

В Австралії можна вбивати дітей в утробі матері аж до народження

Наступна Стаття

Китай — комуністичні лозунги замість Десяти Заповідей

Без коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *