Україна

В Україні впроваджується надзвичайний стан. Що це означає?

Секретар РНБО Олексій Данілов на брифінгу повідомив про введення надзвичайного стану в Україні, за винятком Донецької та Луганської областей, запропоноване Радою національної безпеки та оборони.

Джерело: ukrinform

«На всій території нашої країни, крім Донецької й Луганської областей, буде введено надзвичайний стан», − сказав Данілов.

За його словами, залежно від доцільності роботи обласних комісій будуть прийняті відповідні рішення та вжиті заходи. Можна посилити охорону громадського порядку та об’єктів, які забезпечують життєдіяльність населення та народного господарства, провести додаткову перевірку та обмеження дорожнього руху, перевірку окремих документів фізичних осіб.

«Це питання, які є превентивними для того, щоб країна залишалася спокійною, щоб наша економіка працювала, наша країна працювала», – сказав Данілов.

За рішенням РНБО Президент має видати указ про надзвичайні ситуації в окремих областях, який протягом двох днів має затвердити Верховна Рада.

Надзвичайний стан в Україні може бути введено на строк не більше 30 діб, а в окремих населених пунктах – не більше 60 діб.

У разі потреби надзвичайний стан може бути продовжений Президентом, але не більше ніж на 30 днів.

Нагадаємо, що 21 лютого президент Росії Володимир Путін підписав укази про визнання двох самопроголошених утворень на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей України. Угоди між цими квазіреспубліками та Росією передбачають військову допомогу. Таким чином Росія відкрито визнала свою військову присутність в ОРДЛО.

Також лідери ЄС, США, Канади та більшості демократичних країн засудили дії Кремля, як пряме порушення міжнародного права та власних міжнародних зобов’язань Російської Федерації.

Читайте також: 

22 лютого Рада Федерації одноголосно дозволила Путіну використовувати російську армію за кордоном.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button