УкраїнаХристиянські новини

23 серпня Україна відзначає День державного прапора

День державного прапора щороку відзначається 23 серпня. Запровадили його 2004 року, коли вийшов указ президента Леоніда Кучми про День державного прапора.

Джерело: gazeta.ua

«На вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України постановляю установити День Державного Прапора України, який відзначати щорічно 23 серпня», – йшлося в документі.

Щороку 23 серпня о 09:00 державний прапор України піднімають у Києві, обласних та районних центрах, інших населених пунктах України, за участю діячів науки та культури, представників міжнародних, громадських, релігійних організацій, політичних партій.

Вперше жовто-блакитний прапор було піднято у Львові 1848 року. Науковці вважають, що ці кольори беруть свій початок від Галицько-Волинського князівства.

25 березня 1917 року під синьо-жовтими прапорами відбулася 25-тисячна маніфестація солдатів-українців і студентської молоді в Петрограді, а 1 квітня 1917-го учасники української національної маніфестації в Києві несли 320 національних прапорів. Солдати-українці київського гарнізону несли синьо-жовті знамена з написами: «Вільна Україна», «Вічна пам’ять борцям за волю», «Війна до перемоги».

Синьо-жовті прапори стали обов’язковим атрибутом всіх зібрань української громадськості у різних містах України та колишньої імперії.

24 липня 1990 року в Києві блакитно-жовтий прапор урочисто підняли над будинком міської ради. Після проголошення Акту незалежності України 24 серпня 1991-го, група народних депутатів внесла синьо-жовтий український прапор до сесійної зали Верховної Ради. 4 вересня того року його підняли над парламентом.

Читайте також:

Державний прапор − це не просто зшиті докупи дві смужки тканини. Це не просто державний атрибут. Для більшості українців − це символ багатовікової боротьби за свою ідентичність і свою державу.

 

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button