23 серпня Україна відзначає День державного прапора

День державного прапора щороку відзначається 23 серпня. Запровадили його 2004 року, коли вийшов указ президента Леоніда Кучми про День державного прапора.
Джерело: gazeta.ua
«На вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України постановляю установити День Державного Прапора України, який відзначати щорічно 23 серпня», – йшлося в документі.
Щороку 23 серпня о 09:00 державний прапор України піднімають у Києві, обласних та районних центрах, інших населених пунктах України, за участю діячів науки та культури, представників міжнародних, громадських, релігійних організацій, політичних партій.
Вперше жовто-блакитний прапор було піднято у Львові 1848 року. Науковці вважають, що ці кольори беруть свій початок від Галицько-Волинського князівства.
25 березня 1917 року під синьо-жовтими прапорами відбулася 25-тисячна маніфестація солдатів-українців і студентської молоді в Петрограді, а 1 квітня 1917-го учасники української національної маніфестації в Києві несли 320 національних прапорів. Солдати-українці київського гарнізону несли синьо-жовті знамена з написами: «Вільна Україна», «Вічна пам’ять борцям за волю», «Війна до перемоги».
Синьо-жовті прапори стали обов’язковим атрибутом всіх зібрань української громадськості у різних містах України та колишньої імперії.
24 липня 1990 року в Києві блакитно-жовтий прапор урочисто підняли над будинком міської ради. Після проголошення Акту незалежності України 24 серпня 1991-го, група народних депутатів внесла синьо-жовтий український прапор до сесійної зали Верховної Ради. 4 вересня того року його підняли над парламентом.
Читайте також:
Державний прапор − це не просто зшиті докупи дві смужки тканини. Це не просто державний атрибут. Для більшості українців − це символ багатовікової боротьби за свою ідентичність і свою державу.