Україна

22 січня Україна відзначає День Соборності: історія

Сьогодні, 22 січня, Україна відзначає День Соборності. Читайте далі історію свята та що воно символізує.

Джерело: unian.ua

У 1918 році IV Універсал Української Центральної Ради проголосив незалежність Української Народної Республіки. А у 1919 році відбувся Акт злуки Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки.

«Однині во єдино зливаються століттям одірвані одна від одної частини єдиної України. <…> Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які помирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка. Однині Народ Українській, визволений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднаними дружними зусиллями всіх своїх синів будувати нероздільну самостійну державу Українську на благо і щастя всього її трудового люду», – така постанова була написана в універсалі.

День Соборності України повинен «відродити історичну пам’ять сучасного українського народу про багатовікову боротьбу тих, хто жив у минулому та творив майбутнє». Про це наголосив у своєму дописі Євгеній Уткін, методист кафедри богословʼя Української Євангельської Теологічної семінарії (цей допис опублікувала УЄТС на своїй сторінці у Facebook).

«Саме зараз своїми діями український народ може продовжити творити історію самостійної України. Саме зараз на тлі російсько-української війни українська держава може повстати дійсно соборною, незалежною, вільною, врешті-решт, оновленою. Але це цілковито залежить від того, як у кожному дні свого життя кожен з нас буде плекати надію про Україну», – пише викладач, роздумуючи про слова одного з будівничих української державності Лонгина Цегельського (про що той написав, читайте в дописі).

Читайте також:

За словами Євгенія Уткіна, День Соборності України символізує «розуміння, що минуле не має загинути з нами, а жити вічно в історичній пам’яті народу. Розуміння, що соборність України починається з особистості кожного українця. Розуміння, що розбудова держави є відповідальністю, яку громадяни мають виконувати сьогодні задля життя України в майбутньому».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button