Новини суспільстваХристиянські новини

14 жовтня українці відзначають День захисника

14 жовтня святкуємо День захисника України та вшановуємо тих, хто ризикує своїм життям заради миру та незалежності України.

Джерело: Християни для України

У цей день згадуються військові традиції українського народу, починаючи від давньоруських дружин, русько-литовських шляхтичів і козаків, і аж до повстанців та сучасних захисників нашої свободи на сході України.

Святкування саме в цей день пов’язане з традицією, що сягає козацької доби, епохою не лише героїчної пам’яті народу, а й уособлення справжніх українських воїнів. Ініціатива, самоорганізація, добрий авантюристичний дух та надзвичайна мужність є запорукою української армії протягом всієї історії боротьби України за незалежність.

Виживання між народами Європи та Азії протягом багатовікової окупації та розколу не зламали українського військового духу. Через століття зберігаючи жагу до незалежності, ми навіть зараз продовжуємо захищатися від загарбників, які порушують наш суверенітет.

XX століття стало найдинамічнішим періодом в українській військовій історії, тому що воюючи на різних фронтах, як правило, на благо інших, ми маємо достатній досвід для боротьби за своє. Армія УНР, Українська повстанська армія та сучасні Збройні Сили України мають спільну точку зору щодо національної оборони та розвитку.

Армія завжди була ключем до справжнього суверенітету. Без неї жодна країна не може бути по-справжньому незалежною. Ні міжнародні угоди, ні обіцянки союзників не є гарантією безпеки (як Україна побачила це на своєму досвіді 2014 року).

Війна в Україні триває майже вісім років. За цей період десятки тисяч солдатів стали ветеранами. Ще 10 років тому мало хто повірив би, що війна торкнеться не тільки дідусів, а й молодих людей. Їхні досягнення безцінні, тому кожен з нас повинен з повагою та розумінням віддати належне героям. Ця відповідальність є не тільки цивільною, але й моральною, тому що про це говорить Слово Боже.

Читайте також:

Сьогодні ми закликаємо помолитися за солдатів, добровольців, священників, які боролися за перемогу, та подякувати за їх рішучість, стійкість, безпеку та захист нашого життя, адже нині тисячі воїнів служать у східній України.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Оксана Коваленко

Висококваліфікований, креативний викладач, перекладач англійської мови та журналіст. Має вищу відповідну освіту (викладач англійської та німецької мов), ряд сертифікатів (українського та міжнародного зразків) і дипломів з підвищення кваліфікації викладача іноземних мов та копірайтера.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!