10 нових способів прочитати Біблію у 2021

Звернутися до Писання – інтуїтивна реакція християнина на тривоги світу, у якому ми живемо. А втім, звіт Американського Біблійного Товариства за 2020 рік виявив тривожну тенденцію: лише 9 % американців читали Біблію щодня. Це найнижчий показник за десятиліття, ба більше, за перші місяці пандемії відсоток ще менший. Але якщо 2021 рік буде хоча б вполовину таким тривожним як минулий рік, нам необхідне Писання для керівництва і впевненості. За роки, коли я проводив вивчення Біблії з окремими людьми і з групами, я зрозумів, що деколи потрібна якась особлива ідея, аби почати чи продовжити вивчати Біблію знову. Ось десять способів, які допоможуть вам подивитися на Біблію новими очима цього року.
-
Додайте новий переклад Біблії на вашу полицю
Якщо ви роками читаєте Біблію в одному перекладі, знайдіть інший. Після прочитання Огієнка, прочитайте Біблію Сучасною мовою. Знайомі вірші набувають нового значення, коли слова перекладені по-іншому. Паралельне читання Біблії – коли ви бачите кілька перекладів одночасно – прекрасний спосіб осягати Біблію новим способом.
-
Читайте Писання вголос
Хоч це і здається простим, читання Біблії вголос може наблизити нас до першочергового змісту, який хотіли передати аудиторії Писання. Багато церков користуються цим способом, прочитуючи цілу Біблію вголос за три роки. Читаючи Писання вголос, ми краще розуміємо фрази і наголошення, а також ритм розділів (хоч щось таки губиться у перекладі). Читання Біблії вголос на малих групах додасть розмаїття, а слухання різних інтонацій, чи навіть різних перекладів може розпочати цікаву дискусію про вибір слів для конкретних віршів. Коли ми вперше зробили так під час вивчення Біблії, я обрала Ісая 1: «Коли ж руки свої простягаєте, Я мружу від вас Свої очі! Навіть коли ви молитву примножуєте, Я не слухаю вас, ваші руки наповнені кров’ю…» (15 вірш). Гнів і розчарування Господа прозвучали для жінок по-новому, з більшою могутністю. Під час подальшого застосування цього методу, ви можете запросити людей різних конфесій почитати з вами.
-
Слухайте, поки ведете машину, готуєте чи йдете
Цей метод особливо корисний для людей, які не читають чи не можуть знайти постійний час, аби читати Біблію щоденно. Просто неймовірно, як швидко можна просунутись у читанні Біблії, якщо робити це в форматі аудіо. Інтернет і Біблійні додатки дозволяють обрати не лише переклад, а й голос, що зробить слухання приємним кожному. Попередження для вас: коли я почала слухати Біблію під час довгих поїздок, мені було важко сконцентруватися. Тому якщо ваші думки починають швидко змінюватись, обдумуйте одну чи дві головні фрази з уривка.
-
Прочитайте Біблію за рік у хронологічному порядку
Кілька років тому за рекомендацією друга, я взялась за хронологічне читання Біблії. Ми вирішили читати її разом з іншими, запросивши їх до групи у фейсбуці. Ми й досі щорічно читаємо Біблію в тому порядку, в якому, як вважають вчені, траплялися події. Цей спосіб неабияк вплинув на моє розуміння Писання. Улюблені вірші й уривки стали частиною гармонійної історії Божого плану викуплення творіння. Читання історичних книжок паралельно з пророцькими, порівняння розділів Євангелій і розуміння Дій Апостолів у поєднанні з посланнями допомогло заповнити пробіли в моєму розумінні.
-
Використовуйте тлумачення або навчальні матеріали
Візьміть нове для вас тлумачення Біблії, яке допоможе досліджувати уривок чи книгу, яку ви наразі читаєте. Тлумачення – хороший спосіб зрозуміти історичне тло й культурний контекст, це допоможе пов’язати історичні події Писання в голові. Інші матеріали: подкасти, відео, статті чи курси покращать наше щоденне читання Слова.
-
Читайте цілу книгу за раз
Якщо прочитання цілої книги за раз здається непосильним, спробуйте почати з коротших книг, як от До Филип’ян. Прочитання повного послання Павла дасть можливість зануритись у події й час давнього міста. Це дасть розуміння, з якими людьми зустрічався Павло і якими схожими вони є на людей, яких зустрічаємо ми. Я витратив літній день на прочитання Марка за один раз і так зміг ясніше побачити його прагнення термінового розповсюдження Євангелія. Те, як його серце вболіває за ширення Євангелія, по-новому відкрилося мені зі сторінок. Ще один варіант цього пункту: прочитання всіх книг одного автора за раз. До прикладу, аби ближче взнати Івана, прочитайте його Євангеліє, три послання і Об’явлення.
Читайте також:
-
Читайте спрощену Біблію
Читацька Біблія не поділена на вірші, тому має вигляд суцільної розповіді. Дехто помітив, що це допомагає читати довше й без відволікань.
-
Обдумуйте один псалом щотижня
Замість того, щоб читати по псалму щоденно, оберіть один, щоб читати тільки протягом тижня кожен день. Поки читаєте, зверніть увагу на фрази в псалмі, які відгукуються для вас, найкраще показують почуття автора. Я часто читаю 50 Псалом як щоденну молитву і я вражений, на яких віршах зупиняється мій розум щоразу, в залежності від того, що відбувається в моєму житті. Я й досі не знайшла кращого способу розпочати день, аніж казати: «Серце чисте створи мені, Боже, і тривалого духа в моєму нутрі віднови» (Псалми 50:12).
-
Читайте притчі Ісуса одна за одною
Пропускаючи увесь текст між ними, читайте притчі Ісуса. Дозвольте Йому бути головним оповідачем, Яким Він і є. Ісус знав, що найкращий спосіб сягнути слухачів – розповісти їм історію. У книзі «Читаємо Біблію з учителем Ісусом» Люїс Тверберг наголошує, що «Ісусові часті розповіді про пастухів і рибаків не відгукуються у нас так сильно, як в тодішньому сільськогосподарському світі». Ми краще зрозуміємо ці притчі, розтлумачивши їх. Хто були слухачами? Яким було їхнє щоденне життя? Як воно відрізняється від нашого? Як ми можемо застосувати ці уроки сьогодні? Розглядаючи притчі в культурному і соціальному контексті, ми можемо побачити текст по-новому.
-
Виписуйте цілі книги
Виписування уривків допоможе вам прочитати Біблію по-новому. Ви побачите закономірності. Слова і фрази наголошуватимуться по-іншому. Дні, місяці чи роки потому ви зможете повернутись до записаних вами сторінок і ще більше з’єднатися з Писанням. Перша книга, яку я виписав – Послання Якова. Мене вразило, як часто слова Якова направляють мене до вчення Ісуса. Яків писав про віру як про спосіб життя і я усвідомив це, як ніколи раніше.
Біблія – натхненне Богом Слово до нас. Поки ми виписуємо цілі на цей рік і плани щодо читання Біблії, звернімося до Писання. Як сказав Джен Вілкін: «Натхненні слова людей – мізерна підробка в порівнянні з натхненними словами Бога». Що б 2021 не приніс нам, Слово – невичерпний ресурс прозріння і надії, коли ми читаємо, слухаємо і перебуваємо у ньому.
Джерело: christianitytoday.com