ПолітикаХристиянські новини

1 жовтня 2020 року Всеукраїнський Собор провів Форум «Україна напередодні виборів»

1 жовтня 2020 за ініціативи Всеукраїнського Собору (об’єднання релігійних та громадських організацій) у Києві відбувся національний Форум «Україна напередодні виборів». Наживо та в онлайн-режимі Форум зібрав сотні християн-кандидатів в депутати різних рівнів на місцевих виборах 25 жовтня 2020. Форум присвячений духовному наставленню кандидатів у депутати до місцевих рад.
У Форумі «Україна напередодні виборів» взяли участь керівники протестантських церков України, члени Ради Євангельських Протестантських Церков України та Української Міжцерковної Ради, Координатор Всеукраїнського Собору, кандидати-християни, що балотуються.
Всеукраїнський Собор повідомляв, що Форум присвячений духовному наставленню кандидатів у депутати місцевих рад, аби дати їм дороговказ та убезпечити від можливих конфліктів у міжпартійних відносинах, закликати до тісної взаємодії зі своїми церквами, підбадьорити до праці та відстоювання християнських цінностей.
Унгурян Павло Якимович, перший заступник координатора Всеукраїнського Собору, прокоментував:

«Це унікальний досвід, адже вперше в історії євангельського руху до місіонерського служіння в органах влади долучається така кількість християн! Ми маємо напрацювати та запропонувати суспільству наш протестантський погляд на розвиток України та кожного регіону».

Антонюк Валерій Степанович, голова Духовної Ради Всеукраїнського Собору, голова у Раді євангельських протестантських церков України та голова ВСЦЄХБ, повідомив щодо сенсу Форуму:

«Напередодні виборів у місцеві органи влади, помісні церкви посилюють молитву і підтримують тих християн, хто балотуються як кандидати в депутати, голови ОТГ, мери міст. Країна потребує реформ і передусім духовних перемін. Ми об’єднуємо зусилля та узгоджуємо дії, задля належного розвитку країни на основі християнських цінностей».

Форум був розподілений на дві сесії.
Перша сесія розпочалася з християнського гімну-молитви «Боже великий, єдиний, нашу Вкраїну храни».

Потім Унгурян Павло Якимович, перший заступник координатора Всеукраїнського Собору, зробив короткий аналіз роботи християн та державного устрою за цей рік. Також він нагадав, що зробив Всеукраїнський Собор за цей час. А ще Павло розповів про Міжнародну картину Європи, яка впливає і на Україну.
За словами Павла, найбільшими лідерами по висуненню кандидатів християн є такі області:

 • Рівненська – 118 кандидатів;
 • Дніпропетровська – 67 кандидатів;
 • Одеська – 56 кандидатів;
 • Черкаська – 49 кандидатів.

Було зазначено, що на базі Всеукраїнського Собору запускається гаряча лінія та Координаційний штаб по допомозі церквам та майбутнім депутатам-християнам.
Наприкінці свого виступу перший заступник координатора Всеукраїнського Собору підсумував які завдання повинні бути у регіональних штабів до виборів та у новообраних депутатів після виборів.

«Майбутні депутати, у вас є роботи на найближчі 5 років. Ми вам дамо проєкти рішень, щоб голосувати практично на кожній сесії. Пакет ідей для депутатів місцевих рад підготовлений, юридично вивірений», – наголосив Павло Якимович

Також виступав Турчинов Олександр Валентинович. Він сказав:

«Факт залишається фактом – практично всі великі та найбільш заможні країни світу були протестантськими. Але в минулому столітті наші брати та сестри трошки заспокоїлися і багато з них відійшли від впливу на політику, владу, розвиток власних країн… Християни відійшли від активного впливу на формування сучасного і майбутнього своїх країн».

Турчинов нагадав про відповідальність лідерів конфесій, щоб не допустити політизації церковного життя та політичної конкуренції у межах церкви.
На форумі виступали й кандидати: Віктор Євпак (кандидат в мери міста Черкаси), Олександр Третяк  (кандидат в мери міста Рівне), Андрій Ковальов (кандидат в обласну та міську раду Житомирщини) Сергій Амелін (кандидат в обласну раду Дніпровщини).
Також на заході була дискусія і виступали єпископи.
Зокрема, Антонюк Валерій Степанович, голова Духовної Ради Всеукраїнського Собору, голова у Раді євангельських протестантських церков України та голова ВСЦЄХБ виступив з темою «Християнин і вибори».
Антонюк підкреслив критерії обрання християн до влади:

 1. Готовність відстоювати свободу совісті та віросповідання.
 2. Відповідність політичних програм біблійним (духовним) цінностям.
 3. Протидія атеїстичній ідеології (неомарксизм).
 4. Християнські (моральні) чесноти людей, які йдуть до влади.
 5. Професійність і відповідальність.
 6. Патріотизм і любов до своєї країни.
 7. Роль християн у політичному протистоянні.

Після цього служителі звершили молитви над християнами-кандидатами.
Друга сесія була присвячена практичним порадам як вести кампанію, як виграти вибори та що робити, щоб перемога була на користь для Божого Царства.
Зокрема, Роман Полікровський, мер міста Збараж (Тернопільська область), поділився політичним досвідом та дав настанови кандидатам.
Наприкінці Форуму Танцюра Віктор Зіновійович, член Духовної Ради Всеукраїнського Собору, голова правління Асоціації місіонерських церков євангельських християн України, поділився Словом Божим.

«Сприймайте свою роботу в місцевих органах влади перш за все як служіння Богу. Він дає вам для цього і шанс і можливості. Ви будете там як Божі пророки», – наголосив кандидатам Віктор Зіновійович. – Христос має бути в центрі вашої роботи та вашого життя. Тільки на Нього надійтеся. Тільки Йому Одному служіть. І найголовніше, у вас велике доручення Ісуса Христа: «Ідіть по цілому світові, та всьому створінню Євангелію проповідуйте!». Це більше ніж ваша робота та служіння в органах влади. Це те, що буде мати значення у вічності».

[sc name=”futerblock” ]
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Одне повідомлення

 1. “«ФАКТ ЗАЛИШАЄТЬСЯ ФАКТОМ – ПРАКТИЧНО ВСІ ВЕЛИКІ ТА НАЙБІЛЬШ ЗАМОЖНІ КРАЇНИ СВІТУ БУЛИ ПРОТЕСТАНТСЬКИМИ.”
  Невелике уточнення.
  Тобто: серед цих – “найбільш заможних [і успішних] країн світу” – були і є окремі непротестантські і навіть, загалом, НЕХРИСТИЯНСЬКІ країни.
  І тут – чи не “класичним” – є вражаючий людську уяву приклад, зокрема, повоєнної Японії та її “економічного дива”.
  Правда, тут, вочевидь, варто і слід зауважити, що в ті часи там були детально продумані й розроблені і в основу японської соціально-економічної (та, загалом, морально-етичної) моделі розвитку були – ретельно й послідовно – впроваджені певні й чіткі принципи. В в т. ч., приміром, приписи-приклади виробничих та ін. взаємовідносин і поведінки тощо.
  Себто саме ті, які, по своїй суті й змісту, максимально наближені до ЄВАНГЕЛЬСЬКИХ! Як, наприклад, знаменита формула “фірма-сім’я” і т. п.
  І ледь не фантастичні результати всього цього ніяк не забарилися! :)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button