Новини суспільства

Жінки, які переривають першу вагітність, мають більший ризик ускладнень: дослідження

Жінки, які перервали свою першу вагітність, мають більші ризики для здоров’я під час наступних вагітностей, ніж жінки, у яких перша вагітність закінчилася народженням живої дитини, згідно з дослідженням, проведеним пролайф організацією.

Джерело: christianpost.com

Дослідження, проведене Інститутом Шарлотти Лозьє (CLI) і опубліковане минулого місяця в рецензованому міжнародному журналі Health Services Research and Managerial Epidemiology, стверджує, що переривання першої вагітності може вплинути на решту репродуктивного життя жінки.

Дослідники вивчили дані понад 5400 бенефіціарів програми Medicaid за період з 1999 по 2015 рік у 17 штатах, які використовують кошти платників податків для оплати абортів, які не покриваються федеральною програмою Medicaid. У дослідженні жінки у віці 16 років і старше були розподілені на три окремі групи залежно від того, чи народжували вони, чи їхня вагітність закінчилася абортом або природним викиднем.

За даними дослідження, порівняно з жінками, чиї перші вагітності закінчилися народженням живої дитини, у жінок, які перервали свою першу вагітність, було в середньому на 53 % більше викиднів.

Жінки, які переривають першу вагітність, також мали на 35 % більше вагітностей протягом репродуктивного життя та більш ніж у чотири рази більше абортів, ніж жінки, чиї перші вагітності закінчилися народженням живої дитини.

Крім того, жінки, чиї перші вагітності закінчилися абортом, мали лише половину живонароджених дітей (52 %) порівняно з жінками, які доносили свою першу вагітність до терміну.

Тесса Лонгбонс, старший науковий співробітник CLI і співавтор дослідження, розповіла The Christian Post, що це одне з перших досліджень, яке використовує дані Medicaid для оцінки впливу результатів першої вагітності на решту репродуктивного життя жінок.

Співавтор дослідження сказав, що дані, здається, спростовують твердження прихильників абортів про те, що ця процедура дозволяє жінкам керувати своїм життям і вибирати, як будувати свою сім’ю.

«Але ми бачимо, що це не зовсім так, тому що очевидно, що аборт не ставить цих жінок на інший шлях, − сказав Лонгбонс. − Він не дає їм влади над своїм життям і не розширює їхні можливості. Вони просто ставлять їх на шлях збільшення кількості вагітностей та абортів».

Лонгбонс також зазначив, що дослідження, на які посилається CLI, показують, що ризик народження дитини з низькою вагою або передчасних пологів зростає з кожним абортом. У дослідженні також проаналізовано дані, які свідчать про те, що аборт збільшує ризик виникнення у жінки несприятливих наслідків для психічного здоров’я та передчасної смерті.

Висновки CLI контрастують з даними дослідження Turnaway Study, яке прихильники абортів часто наводять як доказ того, що ця процедура приносить користь жінкам і що відмова від аборту становить більший ризик для здоров’я жінки.

Для дослідження Turnaway демограф Діана Грін Фостер та її команда провели дослідження з 2008 по 2010 рік, звернувшись до 30 абортних центрів по всій країні з проханням набрати жінок. В ході дослідження було проаналізовано 1000 жінок, які зробили аборт або отримали відмову від клініки і народили дитину через перевищення встановленого в їхньому штаті терміну вагітності.

Опитуючи учасників протягом п’яти років, автори дослідження дійшли висновку, що немає жодних доказів того, що аборт негативно впливає на психічне здоров’я жінок, стверджуючи, що 95 % учасниць, які зробили аборт, вважали, що це було правильне рішення.

Лонгбонс, однак, зазначив, що різниця між дослідженням CLI і опитуванням, використаним в Turnaway, полягає в тому, що висновки їхнього дослідження ґрунтуються на всебічних даних позовів.

Дослідник-пролайфер сказав, що команда проаналізувала заяви, подані в Центри послуг Medicare і Medicaid, а це означає, що жодна жінка не була втрачена для подальшого спостереження, що є критикою дослідження Turnaway. Відсутність справжньої контрольної групи і низький рівень участі є деякими з недоліків, які викликали скептицизм щодо надійності висновків Фостер.

Лонгбонс звернув увагу на рецензовані результати 13-річного поздовжнього дослідження, яке показало, що ризик несприятливих наслідків для психічного здоров’я збільшується в 1,23 раза з кожним наступним абортом.

«Як ми бачимо з цього, перша вагітність, перше рішення може вплинути на все подальше життя, − сказав Лонгбонс, вказуючи на нещодавнє дослідження CLI. − Ось чому так важливо бути поруч, допомагати жінці, бути поруч з нею».

Дослідник заявив, що підтримка вагітних жінок − це те, що рух «за життя» вже добре робить, підкресливши роботу ресурсних центрів для вагітних і державну політику, таку як програма «Альтернативи аборту» в Техасі. Ініціатива допомагає долучити жінок до допоміжних послуг та матеріальних ресурсів.

Читайте також:

Крім того, Лонгбонс зазначив, що CLI часто працює разом з Her PLAN, програмою, яку проводить організація Susan B. Anthony Pro-Life America, що допомагає медичним працівникам надавати допомогу жінкам, які її потребують.

«Це дослідження того, як перша вагітність може вплинути на все подальше життя жінки, лише підкреслює те, що ми знали завжди: ми повинні бути поруч, щоб підтримати жінок, коли вони намагаються прийняти це рішення, і переконатися, що вони мають підтримку і впевненість, яких потребують», − сказав Лонгбонс.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Одне повідомлення

  1. Пару годин тому прочитав таку новину, що президент США Байден заявив, що він готовий до певних компромісів з республіканцями. Які, згідно попередніх даних проміжних часткових виборів до обох палат Конгресу 8 листопада, мають значні успіхи.
    Разом з тим він сказав, що зробить усе, аби будь-що заблокувати, як у тій новині було повідомлено, встановлення “загальнонаціональної заборони на аборти” в США.
    Отак.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!