Новини суспільстваХристиянські новини

Суперечливі пункти в Указі Президента «Національна стратегія з прав людини» – рух «Всі разом!»

Президент України Володимир Зеленський 24 березня 2021 року підписав указ «Національна стратегія у сфері прав людини». Однак в документі існують суперечливі пункти, які стосуються гендерної ідеології та руйнування традиційний сімейних цінностей. Повідомляє vsirazom.ua.

Історія підписання документу

Документ «Національна стратегія у сфері прав людини» був підписаний попереднім Президентом України Петром Порошенком у 2015 році.

Згодом Уряд Арсенія Яценюка у листопаді того ж року видав Розпорядження про «План дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року». Однак 31 грудня 2020 року це Розпорядження втратило актуальність, а Указ від 2015 потребував вдосконалення.

Тому Президент Володимир Зеленський 24 березня 2021 року підписав Указ «Національна стратегія у сфері прав людини».

У відповідному указі доручається Кабінету міністрів розробити та затвердити План дій щодо реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на 2021-2023 роки та затверджувати відповідні плани дій надалі на кожні три роки.

Тому Міністерство юстиції після схвалення Указу розпочне розробку Плану дій до 2023 року.

Що позитивного та негативного є у Плані дій 2021-2023?

Позитивним є те, що в Указі не зазначені термінології «сексуальна орієнтація» та «гендерна ідентичність», словосполучення які підтримала Заступник Міністра юстиції з питань європейської інтеграції Валерія Коломієць.

Однак залишаються суперечливі терміни. Рух «Всі разом!» пропонував  замінити дефініцію «гендер» на зрозуміле поняття «стать», щоб в документі була написана лише природна та загальновживана термінологія, позбавлена ідеологічного підґрунтя. Проте в Указі зустрічається спірна термінологія: «гендерний підхід», «гендерні стереотипи» тощо. При цьому позитивним є те, що в усіх випадках ці терміни використовуються виключно як синоніми поняття «біологічна стать».

Зауважимо, що Президент підписав саме «Національну стратегію у сфері прав людини», яка декларує загальні цілі та місію. А План дій з реалізації Національної стратегії готується Міністерством юстиції та має бути затвердженим Кабінетом міністрів протягом трьох місяці поточного року.

Тому найбільш суперечливі моменти містилися саме в Плані дій 2015-2020 рр., серед яких: легалізація одностатевого цивільного партнерства; право на всиновлення дітей транссексуальними людьми; проведення так званих «маршів рівності» за кошти платників податків; зміни в освітньому процесі, в системі охорони здоров’я, в сімейному законодавстві, в тому числі – спроби змінити статтю 51 Конституції України, яка регламентує, що шлюб ґрунтується на вільній згоді чоловіка та жінки та інші аспекти, з якими можна ознайомитися в буклеті «Не вирізайте сім’ю!».

Висновок

Рух «Всі разом!» наголошує, що План дій 2015-2020 років не був реалізований у повному обсязі. Цей успіх став можливим через масштабування руху «Всі разом – за сім’ю!», систематичні вуличні та юридичні заходи, а також через велику кількість рішень місцевих рад щодо захисту інституції сім’ї в Україні.

Тому на етапі формування урядом нового Плану дій до 2023 року слід докласти спільних зусиль, щоб найбільш скандальні пункти були прибрані з документа, зазначає громадянський рух.

«Всі аморальні та антисімейні пункти мають бути вилучені з Плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини до 2023 року», – пише рух «Всі разом!».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button