Християнські новини

Відбулося ювілейне засідання ВРЦІРО у Верховній Раді + відео

24 листопада 2016 у Верховній Раді України відбулося урочисте засідання Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій. В засіданні взяв участь спікер Парламенту А. Парубій та народні депутати. В цьому році Рада відзначає двадцятилітній ювілей від дня її створення.

На зустрічі йшлося про питання духовності, релігійних свобод і про діяльність релігійних організацій, яка б була спрямована на зміцнення держави і моральних основ суспільства. Усі висловилися за посилення діалогу між владою і суспільством.

parubiyСпікер Парламенту Андрій Парубій привітав членів ВРЦіРО з ювілеєм, а також подякував за активну підтримку України. Всеукраїнська Рада Церков підтримує знедолених людей, які постраждали внаслідок війни, як це було на останньому засіданні в Краматорську. Голова Верховної Ради подякував Церквам за благодійність та підтримку як Збройних сил, так і постраждалих внаслідок російської агресії мирних мешканців України.

Також Андрій Парубій розповів про нещодавній візит до Туреччини, де, він мав зустріч з Вселенським Патріархом Варфоломієм. Як повідомив спікер Парламенту, Патріарх добре обізнаний із ситуацією в релігійній сфері України. Варфоломій прийняв запрошення відвідати Україну та зустрітися з представниками Церков і релігійних організацій.

filaretВисловивши подяку за привітання, Патріарх Філарет наголосив, що ВРЦіРО підтримує український народ і його Державу, демонструючи приклад єдності. Також очільник УПЦ КП вкотре говорив про неприпустимість розхитування ситуації в середині країни задля вирішення власних політичних амбіцій.

Голова Духовного управління мусульман України муфтій Ахмед Тамім акцентував на тому, що саме завдяки міжрелігійній співпраці в рамках ВРЦіРО забезпечується релігійний мир та зменшення стереотипів, негативних уявлень один про одного, зокрема і відносно мусульман. Він також висловив пропозицію більш тісної співпраці з парламентами країн, де мусульмани становлять більшість населення. Окремо муфтій висловив занепокоєння ліберальним законодавством України стосовно релігійно орієнтованих організацій, які міжнародною спільнотою визнані терористичними.

Позицію УГКЦ представив о. Олекса Петрів. Греко-Католицька Церква вважає, що законопроект, який пропонує зміни до другого розділу Конституції є неприйнятним. УГКЦ хоче, щоби в Конституції була прописана унікальна,  традиційна самобутність української культури, було вилучено положення про одностатеві відносини та скасування принципу відділення школи від Церкви. 

makariyПредстоятель УАПЦ Митрополит Макарій говорив про необхідність швидко прийняти Закон №5050, стосовно статусу не прибутковості релігійних організацій, оскільки очолювана ним Церква має проблеми з реєстрацією статутів. Він наголосив, що не може співпрацювати з владою (Президентом, Прем`єр-Міністром, Головою Верховної Ради України), хоча визнав, що проблем в комунікації з державними службовцями Міністерства культури та депутатами комітету культури і духовності в нього немає.

Старший єпископ ВСЦ ХВЄ – п`ятидесятників Михайло Паночко висловив сум відносно поведінки деяких депутатів в Парламенті та закликав передати їм прохання від Церков керуватися принципами моралі у своїй повсякденній поведінці, оскільки саме вони мають бути прикладом для багатьох людей в нашій країні.

Антонюк В.СГолова ВСЦ ЄХБ – баптистів Валерій Антонюк  звернувся з проханням запровадити в школах вивчення креаціоністської теорії. Оскільки еволюціонізм, на думку єпископа, несуміжній з релігійним світоглядом. Баптисти хочуть, щоби їхні діти вивчали в школі ті теорії та концепції, що не суперечать їхнім віруванням.

Нагадаємо, що протягом свого двадцятилітнього функціонування ВРЦіРО активно займається не тільки релігійними питаннями, але також висловлює колективну позицію відносно проблем, що турбують суспільство.

Так, члени Ради Церков в березні 2013 відвідали Брюссель, де з представниками Європейського союзу обговорювали умови та перспективи підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Активну позицію продемонструвала Рада і під час Революції Гідності. Вже 10 грудня після перших широкомасштабних сутичок протестуючих з правоохоронцями ВРЦіРО виступила з заявою, де народ України закликала утриматися від провокацій, а владу покарати тих, хто вчинив протиправні дії.

Після були заклики припинити насильство після перших смертей на Майдані. Неодноразово ВРЦіРО була ініціатором політичних перемовин між владою та опозицією, сама виступала у перемовинах з тодішнім Президентом України, засуджувала вбивства протестувальників, підтримувала цілісність країни, виступала на підтримку легітимності нової влади, зверталася до світового співтовариства за підтримкою України тощо.

Загалом представники ВРЦіРО беруть активну участь у житті як держави так і суспільства. Вони разом з народними депутатами та громадськими експертами працюють над законопроектами, що пов`язані з релігійною тематикою, як наприклад, щодо військового капеланства.

Слід зазначити, що згідно з Положенням ВРЦіРО, остаточну редакцію якого було затверджено 11 грудня 2007 року, членство в Раді можна отримати подавши заяву, яку потім буде розгляну членами Ради. З 2007 року і до тепер у складі ВРЦіРО перебуває 19 членів (18 конфесій та 1 міжцерковна релігійна організація), однак в Україні на сьогоднішній день представлено 55 конфесій. Вочевидь не всі з них представлені у ВРЦіРО, можливо саме тому, деякі з них вирішили об`єднатися у нещодавно утворену Всеукраїнську релігійну раду. Ця організація має на меті об`єднувати релігійні меншини, що не увійшли до складу ВРЦіРО.

Більше про ВРЦіРО

Довідка. Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) була утворена у грудні 1996 року, як представницький міжконфесійний консультативно-дорадчий орган з метою об’єднання зусиль Церков і релігійних організацій з духовного відродження України, координації міжцерковного діалогу як в Україні, так і за її межами, участі в розробці проектів нормативних актів з питань державно-конфесійних відносин, здійснення комплексних заходів добродійного характеру. Усі рішення ВРЦіРО приймаються тільки на основі консенсусу.

Релігійно-інформаційна служба України

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button