РелігіяХристиянські новини

Всесвітня рада церков і Ватикан опублікували документ по темі пандемії

Всесвітня рада церков (ВРЦ) і Папська рада з міжрелігійного діалогу в четвер опублікували спільний документ, присвячений проблемі міжрелігійної солідарності під час пандемії COVID-19.

Документ, текст якого розповсюдила служба друку Святого престолу, адресований церквам і християнським організаціям і пропонує основу для роздумів про важливість солідарності між різними релігіями у світі, який серйозно постраждав від коронавірусу. Нинішній момент розглядається в ньому як час, коли виникають нові форми солідарності для переосмислення постпандемічного світу повідомляє invictory.com.

Документ складається з п’яти частин, в яких, зокрема, сформульовані ключові принципи й ціла серія рекомендацій для того, щоб перевести міжрелігійну солідарність в площину конкретних дій.

Глава Папської ради кардинал Мігель Анхель Аюсо Гіксот підкреслив у зв’язку з цим важливість «своєчасної екуменічної та міжрелігійної відповіді» на нинішні виклики, пов’язані з COVID-19. За його словами, «пандемія висвітлила рани й крихкість нашого світу, показавши, що наші заходи повинні бути представлені в інклюзивній солідарності, яка відкрита для послідовників інших релігійних традицій і людей доброї волі».

ВРЦ був створений шляхом злиття кількох протестантських рухів в 1948 році, і зараз об’єднує понад 330 церков, конфесій і громад більш ніж в 100 країнах світу. До складу ВРЦ входять, в основному, різні протестантські конфесії (англікани, лютерани, кальвіністи, методисти, баптисти та інші), а також ряд помісних православних церков, в тому числі Російська православна церква, і різні об’єднані й незалежні церкви.

Римсько-католицька церква не є членом ВРЦ, хоча співпрацює з ним. У травні 2019 року ВРЦ і Папська рада з міжрелігійного діалогу опублікували спільний документ «Освіта в цілях світу в багатоконфесійній світі: християнська перспектива».

[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button