Всесвітня рада церков і Ватикан опублікували документ по темі пандемії

Всесвітня рада церков (ВРЦ) і Папська рада з міжрелігійного діалогу в четвер опублікували спільний документ, присвячений проблемі міжрелігійної солідарності під час пандемії COVID-19.
Документ, текст якого розповсюдила служба друку Святого престолу, адресований церквам і християнським організаціям і пропонує основу для роздумів про важливість солідарності між різними релігіями у світі, який серйозно постраждав від коронавірусу. Нинішній момент розглядається в ньому як час, коли виникають нові форми солідарності для переосмислення постпандемічного світу повідомляє invictory.com.
Документ складається з п’яти частин, в яких, зокрема, сформульовані ключові принципи й ціла серія рекомендацій для того, щоб перевести міжрелігійну солідарність в площину конкретних дій.
Глава Папської ради кардинал Мігель Анхель Аюсо Гіксот підкреслив у зв’язку з цим важливість «своєчасної екуменічної та міжрелігійної відповіді» на нинішні виклики, пов’язані з COVID-19. За його словами, «пандемія висвітлила рани й крихкість нашого світу, показавши, що наші заходи повинні бути представлені в інклюзивній солідарності, яка відкрита для послідовників інших релігійних традицій і людей доброї волі».
- Всесвітня рада церков закликала Ердогана переглянути рішення по Святій Софії
- Всесвітня Рада Церков: Християнство грає важливу роль в суспільстві
ВРЦ був створений шляхом злиття кількох протестантських рухів в 1948 році, і зараз об’єднує понад 330 церков, конфесій і громад більш ніж в 100 країнах світу. До складу ВРЦ входять, в основному, різні протестантські конфесії (англікани, лютерани, кальвіністи, методисти, баптисти та інші), а також ряд помісних православних церков, в тому числі Російська православна церква, і різні об’єднані й незалежні церкви.
Римсько-католицька церква не є членом ВРЦ, хоча співпрацює з ним. У травні 2019 року ВРЦ і Папська рада з міжрелігійного діалогу опублікували спільний документ «Освіта в цілях світу в багатоконфесійній світі: християнська перспектива».
[sc name=”futerblock” ]