РелігіяХристиянські новини

ВРЦіРО і парламентарі розвивають взаємодію і домовилися про співпрацю

Діячі релігії розглянули з депутатами ініціативи в законодавстві, які бентежать вірян, та домовились про подальшу співпрацю.

Як повідомляє Інститут релігійної свободи, 28 січня 2021 року в столиці відбулося засідання делегатів Всеукраїнської Ради Церков та релігійних організацій з депутатами парламентського об’єднання різних фракцій «Цінності, гідність, людина». Співголовами на засіданні були архієпископ ПЦУ Євстратій та протоієрей УГКЦ Олекса Петрів.

Позиції релігійних організацій та Всеукраїнської Ради Церков представляли делегати УПЦ, Української Церкви Християн Віри Євангельської, Церкви адвентистів сьомого дня, Всеукраїнського Союзу Церков християн-баптистів, Духовного управління мусульман України, а також єпископ Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви та рабин Яків Дов Блайх, та президент Об’єднання іудейських релігійних організацій України.

В ході зустрічі були висловлені міркування щодо проєкту Закону про Службу військового капеланства (№ 4626) та зауваження, що стосуються проєкту Закону про медіа (№2693-д). Також не пройшов повз увагу Закон про контроль над обігом канабісу в лікувальній діяльності, промисловості та використання з науково-технічною метою (№4553). Було теж звернуто увагу на починання уряду щодо зобов’язань перед партнерством Біарріц. Представники християн різних конфесій висловили впевненість в тому, що забезпечення рівності прав жінок і чоловіків та протидія насильству вдома не можуть пропагувати гендерну ідеологію. Мається на увазі незгода із відмовою від поняття «чоловіча» і «жіноча стать» задля гендерного різноманіття в розвинених країнах Заходу. О. Петрів висловив стурбованість щодо небезпеки ідеології гендеру. «Тоталітаризм у будь-якому вигляді приходить непоміченим і забирає нашу свободу. Тому треба бути чуйними і уважними». – сказав він.

Читайте також:

Такі ж побоювання були висловлені щодо Стамбульської конвенції. На думку християн, потрібно впроваджувати і розвивати власне національне законодавство щодо запобігання насильству в сім’ї.

Обговорено було і проблему експертизи підручників і програм освіти на предмет антидискримінації.

Від депутатів різних фракцій на зустрічі були Р. Костенко («Голос»), О. Волошин («ОПЖЗ»), позафракційна депутатка Оксана Савчук, М. Потураєв, С. Юраш, М. Заблоцький та Р. Тістик («Слуга народу»). Координатором об’єднання був О. Васюк.

В зустрічі ще брали участь голова правління Інституту релігійної свободи Олександр Заєць та Заступник Міністра освіти і науки Віра Рогова.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!