війна

Війна в Україні викликає побоювання щодо глобального дефіциту пшениці

Весна в Україні у повному розквіті, а озима пшениця скоро буде готова для жнив. Проте російське вторгнення зосередило людей на виживанні, а через бойові дії більшість цієї пшениці ніколи не буде зібрано. Пшеницю, яка зберігається в спеціальних сховищах біля Одеси, не може потрапити на ринок через російську блокаду портів Чорного моря.

Джерело: 1.cbn.com

Це погано для багатьох країн, які розраховують на українську пшеницю. За деякими оцінками, у Лівані закінчиться зерно менш ніж за два місяці.

«На жаль, вплив війни в Україні на Ліван багатогранний, і ми вже бачимо це не тільки в постачах пшениці, яка надходять у країну, але у дзвінках на нашу гарячу лінію для сімей, які шукають додаткової підтримки, − сказав Етті Хіггінс, виконувач обов’язків представника ЮНІСЕФ у Лівані, − щомісяця ЮНІСЕФ підтримує близько 130 000 дітей, надаючи їм невелику грошову допомогу у розмірі 40 доларів. А в останні тижні кількість дзвінків на нашу гарячу лінію зросла більш ніж у три рази, бо сім’ям вже майже нічого подати до столу», − додала вона.

80 % хлібу, які країна споживає щодня,  виготовлено з пшениці з України та Росії. Тож, для людей це буде справжньою проблемою.

Деякі люди в Каїрі на фіксованому доході вже у скрутному становищі через високі ціни.

«Хліб у Єгипті важливий, тому що більшість людей потребують його, але ціни на нього підвищились. Пекарні не виготовляють більше хліба, ніж до того. Якщо вам потрібно десять хлібів, ви отримаєте лише п’ять», − сказав CBN News житель Каїра Мухаммед Хамза.

«Фунт за дві буханки. Це ціна до війни Росії з Україною. Під час війни хліб подорожчав на 70 %, зараз це 65-70 (єгипетських) фунтів, (приблизно 3,50 долари) за буханку».

Продовольча безпека завжди була надзвичайно важливою в пустелі Єгипту. Руїни стародавнього зерносховища в Каїрі, які, як кажуть, були побудовані Йосипом протягом семи років статку, до того, як настали сім років неврожаю, свідчать про період голоду. Йосип керував єгиптянами, щоб запасатися зерном, яке потім вони продавали усьому стародавньому світу. Вважається, що гроші отримані від усього зерна, дозволили єгиптянам побудувати одні з найбільших пам’ятників у світі, включаючи Велику піраміду.

Але сьогодні Єгипет набагато менше готовий до років неврожаю. Щоб протистояти цьому, президент Єгипту Абдуль-Фаттах Халіс Ас-Сісі вимагає від фермерів країни виділити невелику частину землі для вирощування пшениці. Тим, хто відмовиться, загрожують штрафи та можливе тюремне ув’язнення.

Один єгипетський фермер сказав, що погрози не є необхідністю:

«Я щасливий, що у цьому році я вирощу більше пшениці, тому що ціни стали набагато вищі. Я вже продав увесь зимовий врожай, це забезпечить мою родину хорошим життям».

Хоча, будь-яке додане зерно, вирощене місцевими фермерами, не зможе заповнити цей дефіцит. З цієї причини єгиптяни вже звинувачують Володимира Путіна.

Один бедуїн-пастух сказав: «Так, борошно дійсно стало дорожче через цей божевільний російський уряд. Вони божевільні!»

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button