Освіта
Тренди

Вищі навчальні заклади України мають перейти на очне навчання: МОН

З вересня 2023 року українським університетам і коледжам пропонується повернутися до очного формату навчання. Рекомендації висунуто Міністерством освіти і науки України (МОН) в ознаку стурбованості низькими показниками дистанційного навчання та спадом якості освіти.

Джерело: ТСН

«Міністерство освіти й науки тільки надає рекомендації щодо освітнього процесу, саме рішення мають прийняти заклади освіти та погодити це з військовими адміністраціями», − пояснив генеральний директор директорату фахової передвищої, вищої освіти МОН Олег Шаров.

Очному навчанню можуть перешкодити воєнні дії: у місцях, що розташовані близько до зони бойових дій, повернення до повноцінного процесу буде неможливим. Якщо вже вирішено поновити аудиторне навчання, це обов’язково координується з обласними військовими адміністраціями.

Шаров зазначив, що МОН «рекомендації проходять через фільтр закладів освіти, їх оцінки безпеки». Наприклад, він відзначив, що в Запоріжжі та Харкові поновити очне навчання наразі неможливо. Однак, вони активно шукають рішення разом з військовими адміністраціями.

Додатково, МОН рекомендує навчальним закладам підготуватися до відновлення очного навчання шляхом облаштування укриттів протягом літа. Шаров наголосив, що для того, щоб гуртожитки могли використовуватися, обов’язковою умовою є наявність укриття.

Читайте також:

Таким чином, директиви МОН визначають перехід до очного навчання як пріоритет, але остаточне рішення залишається за вищими навчальними закладами та військовими адміністраціями, з урахуванням ситуації на місці.

Please support us Газета Слово про Слово on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button