війна

Відтепер можна ввозити гумдопомогу в Україну тільки завдяки декларації без бюрократичних затримок або запобіжників

Кабмін України прийняв рішення щодо спрощення ввезення гуманітарної допомоги з-за кордону. Відтепер потрібна лише декларація. Волонтери можуть просто вписати, що везуть, та їхати, аби допомогти людям.

Джерело: ukrinform.ua

За словами Прем’єр-міністра України, декларація заповнюється дуже швидко. Треба буде вказати відправника, отримувача, фактичне місце розвантаження і вид допомоги.

Він підкреслив, що якщо це гуманітарна допомога саме Україні, то спрямувати її можна на ВЦА чи профільне міністерство. Якщо конкретній громаді – вказати її отримувачем і везти тому, кому ця допомога призначена.

«Від завтрашнього дня потрібна лише декларація на самій митниці. Більше ніяких бюрократичних затримок або запобіжників, тільки декларування на митниці. Вписали, що везете, та їдете, допомагаєте людям. Дякую членам Уряду за конструктивне рішення, а волонтерам і нашим західним партнерам – за підтримку. Працюємо. Перемога буде за нами», – наголосила віцепрем’єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

До того ж уряд прийняв рішення про скасування переліку товарів, які визнавалися гуманітарною допомогою. Тепер можна везти всі легальні товари, які заявляються, як гуманітарна допомога. Вже не потрібно отримувати будь-які довідки від ВЦА чи інших органів влади, аби завезти гуманітарний вантаж. Це ще більше заощадить час на доставленні.

Денис Шмигаль зазначив, що Україна має домовленості з 14 європейськими країнами щодо бездозвільного проїзду для перевізників гуманітарних вантажів в нашу країну: це Польща, Словаччина, Австрія, Угорщина, Румунія, Німеччина, Італія, Литва, Латвія, Естонія, Словенія, Молдова, Чехія і Туреччина.

Тобто українські перевізники звільняються від будь-яких додаткових умов, зокрема, необхідності оформлювати дозволи на міжнародні вантажні перевезення через вказані країни. Низка країн ЄС також звільнили українських перевізників від сплати за користування дорогами своїх країн, наголосив Голова Уряду.

Також він подякував тисячам водіїв, пакувальників та волонтерів, які щодня працюють, аби гуманітарні вантажі отримували наші люди по всій країні. «Разом ми сила. Разом ми переможемо», – підкреслив прем’єр.

Укрінформ повідомив, що Уряд ухвалив рішення про максимальне спрощення всіх митних процедур.

При цьому як зазначає Офіс Президента, впродовж 15 днів в Україну надійшло понад 102 тис. тонн гуманітарної допомоги з інших країн.

Нагадаємо, що громадянський рух «Всі разом!» на своєму сайті опублікував перший етап гуманітарної допомоги під час повномасштабної війни Росії проти України. Ділимось оглядом цього служіння за посиланням.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button