Новини суспільстваХристиянські новини

Відбулися комітетські слухання про стан виконання стратегії у сфері прав людини

27 листопада 2019 року відбулись комітетські слухання на тему: «Стан виконання Національної стратегії у сфері прав людини». Засідання тривало понад 3 години. Серед учасників — представники ООН, Омбудсмена, Міністерства культури, Мінсоцполітики, МВС, Міграційної служби, а також громадський сектор.
Відкриваючи засідання, голова підкомітету з питань прав людини Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин Тарас Тарасенко зазначив: «Права людини – це основне положення, яке повинно дотримуватися державою.
25 серпня 2015 року Указом Президента України, з метою створення дієвого механізму всебічного забезпечення в Україні прав і свобод людини та громадянина було затверджено Національну стратегію у сфері прав людини.
Одним із головних завдань Національної стратегії є забезпечення пріоритетності прав і свобод людини під час визначення державної політики, прийняття рішень органами державної влади та органами місцевого самоврядування. Також важливою метою є об’єднання суспільства довкола розуміння цінності прав і свобод людини».
«Детальні кроки щодо досягнення очікуваних результатів Національної стратегії було визначено у Плані дій з її реалізації на період до 2020 року. Наразі ми маємо таку ситуацію: термін Плану дій в цьому році вже закінчується, а Національна стратегія вже давно потребує суттєвого перегляду та внесення комплексних змін і доповнень, які б враховували ті зміни, що відбулися в нашій держави за останні п’ять років та які б відповідали вже на нові виклики сучасності», – підкреслив Тарас Тарасенко.
В ході заходу була заслухана інформація представників центральних органів виконавчої влади відповідальних за реалізацію Плану дій Національної стратегії в частині питань, віднесених до предметів відання Комітету, а також результати моніторингу виконання Стратегії і Плану дій, проведеного громадськими організаціями.
У слуханнях взяли участь народні депутати України, представники центральних органів виконавчої влади, міжнародних правозахисних та громадських організацій.

Своїми враженнями про слухання поділилася Олена Львова – Старший науковий співробітник Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАНУ.
“Комітетські слухання на тему “Стан виконання національної стратегії у сфері прав людини”. Із формального звіту посадовців, де часу для конструктивних дискусій забракувало, щодо турбуючих нас питань, особливо із доповідей гендерної уповноваженої Катерини Левченко, Ірини Федорович, нардепа Тараса Тарасенко та ін., ми зрозуміли, що:
1. Сприйняття сім’ї як природного осередку суспільства приховано деформується;
2. Гендер у його проєвропейському, не природному розумінні, стає пріоритетом державної політики;
3. Серйозною проблемою вважається невиконання пункту 105 Плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини до 2020 року, де передбачалося встановлення кримінальної відповідальності за дискримінацію (за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності), легалізація одностатевих партнерств тощо;
4. Необхідним, з їх точки зору, є затвердження стандартів антидискримінаційної експертизи (адекватність і наукова достовірність якої під величезним сумнівом);
5. Церковні організації, як виявляється, заважають забезпечувати “права людини”, впливаючи на суспільну думку! (Отак! Це при тому, що приблизно 90 % населення України вважають себе християнами).
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button